Инструкция Неуробекс Нео
Склад лікарського засобу
діючі речовини: тіаміну нітрат (вітамін В1), рибофлавіну натрію фосфат, в перерахунку на рибофлавін (вітамін В2), піридоксину гідрохлорид (вітамін В6), кальцію пантотенат (вітамін В5), фолієва кислота (вітамін В9), ціанокобаламін (вітамін В12), нікотинамід (вітамін В3 ), аскорбінова кислота (вітамін С).
1 капсула містить
тіаміну нітрату (вітамін В1) 50 мг,
рибофлавіну натрію фосфат, в перерахунку на рибофлавін (вітамін В2) 25 мг,
піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 10 мг,
кальцію пантотенату (вітамін В5) 25 мг,
фолієвої кислоти (вітамін В9) 0,5 мг,
ціанокобаламіну (вітамін В12) 5 мкг,
нікотинаміду (вітамін В3) 100 мг,
аскорбінової кислоти (вітамін С) 175 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, крохмаль картопляний, кальцію гідрофосфат.
До складу капсул входить жовтий захід FCF (Е 110).
Лікарська форма
Капсули.
Чорно-помаранчеві желатинові капсули № 0. Наповнювач капсул – порошок від жовто-помаранчевого до жовто-коричневого кольору.
Назва і місцезнаходження виробника
Актавіс РТ, Джл. Райя Богор Км 28, Джакарта, Індонезія.
Фармакотерапевтична група
В-вітамінний комплекс з вітаміном С.
Код АТС А11Е В.
Фармакологічні властивості.
Комбінація вітамінів групи В, що входить до складу препарату Неуробекс® Нео, впливає на цілу низку процесів, що відбуваються в організмі. Вітаміни цієї групи входять до складу ферментів, які каталізують реакції метаболізму вуглеводів, ліпідів і білків. Комбінація вітамінів групи В у Неуробекс® Нео сприяє нормалізації метаболізму вегетативних центрів, процесів утворення, передачі імпульсу і трофіки нейроцитів, покращує функціонування нервових клітин і підкоркових центрів, за рахунок чого нормалізується вегето-емоційний статус.
Вітамін В1 (тіаміну нітрат). Після резорбції перетворюється в організмі в пірофосфат тіаміну, що є коферментом тих ферментів, які беруть участь у декарбоксилюванні піровиноградної та альфа-кетоглутарової кислот.
Тіамін бере участь у вуглеводному та енергетичному обміні, особливо в нервових і м'язових тканинах, впливає на проведення нервового збудження в синапсах. А також бере участь у жировому, білковому і водно-сольовому обміні, в синтезі ацетилхоліну.
Вітамін В2
Рибофлавін відіграє важливу роль у підтриманні нормальної функції ока та синтезі гемоглобіну.
При надходженні в організм рибофлавін взаємодіє з аденозинтрифосфорною кислотою та утворює флавін-мононуклеотид і флавін-аденіннуклеотид, які є коферментами флавінпротеїнів і беруть участь у перенесенні водню та регулюванні окиснювально-відновних процесів.
Вітамін В5 (кальцію пантотенат).
Бере участь у виробництві гормонів надниркових залоз – глюкокортикоїдів; у вуглеводному і жировому обміні, в синтезі ацетилхоліну і кортикостероїдів. В організмі пантотенова кислота входить до складу коферменту А, який відіграє важливу роль у процесах ацетилювання і окиснення. Покращує процеси регенерації та енергетичне забезпечення скоротливої функції міокарда, підсилюючи кардіотонічний ефект серцевих глікозидів і підвищуючи їх терапевтичну ефективність.
Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) відіграє важливу роль в обміні речовин. Він необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи. При надходженні в організм фосфорилюється, перетворюється в піридоксаль-5-фосфат і входить до складу ферментів, які здійснюють декарбоксилювання і преамінування амінокислот. Піридоксин бере участь в білковому обміні і синтезі нейромедіаторів, в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глютамінової та інших амінокислот. Відіграє також важливу роль в обміні гістаміну, в процесах жирового обміну, покращує функцію печінки і нервових волокон, ліпідний обмін при атеросклерозі.
Вітамін В9(фолієва кислота) в організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти, що є коферментом, який бере участь в різних метаболічних процесах. Фолієва кислота необхідна для нормального утворення клітин крові, включаючи процеси дозрівання мегалобастів і утворення нормобластів. Нестача фолієвої кислоти гальмує перехід мегалобластичної фази кровотворення в нормобластичну. Разом з вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь в синтезі амінокислот (метіоніну, серину та ін.), нуклеїнових кислот, пуринів і піримідинів, в обміні холіну; необхідна для поділу клітин.
Вітамін B12 (ціанокобаламін) в організмі перетворюється кобаламід, який є активною формою вітаміну B12. Має високу біологічну активність. Є фактором росту, необхідний для нормального кровотворення і дозрівання еритроцитів. Бере участь у синтезі лабільних метильних груп і в утворенні холіну, метіоніну, креатину, нуклеїнових кислот. Сприяє накопиченню в еритроцитах сполук, що містять сульфгідрильні групи, що збільшує їх толерантність до гемолізу. Активує згортувальну функцію системи крові, у високих дозах спричиняє підвищення тромбопластичної активності й активності протромбіну. Активує обмін вуглеводів і ліпідів. При атеросклерозі дещо знижує рівень холестерину в крові, підвищує лецитінхолестериновий індекс. Сприятливо впливає на функцію печінки і нервової системи. Поліпшує регенерацію тканин.
Вітамін РР (нікотинамід) є простетичною групою ферментів - кодегідрази (дифосфопіридиннуклеотиду - НАД) і кодегідрази (трифосфопіридиннуклеотиду - НАДФ), що переносять водень та забеспечюють окиснювально-відновні процеси. Кодегідраза бере участь також в перенесенні фосфату. Вітамін РР є специфічним протипелагричним засобом. Покращуючи вуглеводний обмін, діє позитивно при легких формах діабету, захворюваннях печінки, серця, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при повільному загоюванні ран і виразок. Спричиняє також судинорозширюючу дію, гіполіпідемічну активність: зумовлює зниження загального рівня холестерину, ліпопротеїнів низької щільності і особливо тригліцеридів; вміст у крові ліпопротеїдів високої щільності зростає.
Вітамін С (аскорбінова кислота). Бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів, має добре виражені відновлювальні властивості. Однією з важливих фізіологічних функцій аскорбінової кислоти є участь у синтезі проколагену і колагену, а також нормалізації проникності капілярів. Є дані про позитивний вплив аскорбінової кислоти на ліпідний обмін при атеросклерозі.
Показання для застосування
Гіпо- та авітамінози зумовлені нестачею вітамінів групи В. Неспецифічні та дегенеративні захворювання периферичних нервів – неврити, поліневропатії (алкогольні, після інфекцій, токсичні), невралгії, парестезії; енцефалопатії, астенія, міастенія, плексити, остеохондроз, корінцеві синдроми, нейроциркуляторна дистонія.
Спастичні стани центрального походження, травматичні ушкодження центральної нервової системи, вегетативні неврози, хронічний алкоголізм, інтоксикації.
У комбінованій терапії при
дегенеративних процесах у сітківці, діабетичній ретинопатії, макулодистрофії, невриті зорового нерву, токсичному ураженні зорового нерва, підвищенні чутливості до світла;
невритах слухового нерва, сенсоневральній глухуватості, токсичних та медикаментозних ураженнях слухового нерва;
відновлювальному періоді після перенесених серцево-судинних захворювань, хронічній недостатності кровообігу, міокардиті, міокардіодистрофії;
гастриті, дуоденіті, ентероколіті, панкреатиті, ентериті, захворюваннях печінки (гепатит, цироз);
дерматологічних захворюваннях: дерматити неврогенного походження (себорейні та несеборейні), екзема, псоріаз, вугри, оперізуючий лишай, нейродерматити, ексудативний діатез, інші шкірні захворювання, тріщини і лущення шкіри в кутках рота;
астенічних станах: підвищена стомлюваність, хронічна втомлювальність, депресія, дратівливість, нервозність, розлади сну та апетиту, зниження концентрації уваги та погіршення пам'яті.
лікуванні хронічного алкоголізму, курсах антибіотикотерапії, палінні.
При станах, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах:
інфекційні захворювання, в період реконвалесценції;
після отруєнь хімічними речовинами.
Протипоказання
Алергічні реакції на компоненти препарату. Гостра тромбоемболія, еритроцитоз та еритремія.
Належні заходи безпеки при застосуванні
З обережністю та в менших дозах слід призначати при стенокардії, через вміст вітаміну В12.
Застосування у період вагітності та годування груддю
Клінічні дослідження застосування Неуробексу® Нео у жінок у період вагітності не проводилися. Тому засіб можна застосовувати тільки у разі, якщо очікувана користь від препарату перевищує потенційний ризик для плода/дитини. Вітамін В6 виділяється з грудним молоком та проходить через плацентарний бар’єр.
Здатність впливати на швидкість при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не виявлена.
Діти
Клінічних даних щодо застосування Неуробекс® Нео дітям віком до 12 років немає.
Спосіб застосування та дози
Капсули Неуробекс® Нео приймають внутрішньо, під час або після їди, запиваючи водою.
Звичайна доза становить: 1 капсула 1 раз на добу протягом 2 – 4 тижнів та довше (за необхідності).
Дозу та тривалість лікування визначає лікар. Рекомендовані добові дози в комплексному лікуванні:
при неврологічних захворюваннях та симптомах
Дорослим та дітям віком від 12 років: 1 капсула 2 рази на добу
для комбінованої терапії різних захворювань
Дорослим та дітям віком від 12 років: 1 капсула 1 - 2 рази на добу
Передозування
Передозування може проявлятися симптомами гіпервітамінозу: нервовим збудженням; дуже рідко – прискоренням серцебиття, діареєю або більш вираженими побічними ефектами. У разі передозування проводиться симптоматичне лікування. Ізоніазид застосовують як антидот вітаміну В6. Симптоми передозування швидко зникають після відміни препарату, через деякий час можливе відновлення його прийому у знижених дозуваннях.
Побічні ефекти
Описані окремі випадки підвищеної чутливості до вітаміну В1 та алергічні реакції на деякі допоміжні компоненти, дуже рідко – нудота, шкірні прояви у вигляді свербежу або кропив’янки. При прийомі в описаних дозуваннях побічні ефекти малоймовірні.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному прийомі Неуробекс® Нео з пероральними контрацептивами або сечогінними засобами, систематичним вживанням алкоголю, порушується його обмін та зменшується його кількість у крові.
Антагоністами вітаміну В6 є ізоніазид, тіосемікарбазони. Він, зі свого боку, покращує стан хворого при сидеробластній анемії, спричиненій названими протитуберкульозними засобами. Піридоксин може знижувати концентрацію протисудомних препаратів в крові, наприклад, фенітоїну, фенобарбіталу. Гідралазин і циклосерин також є антагоністами цього вітаміну. Застосування вітаміну разом з переліченими засобами послаблює їх побічну неврологічну дію. Вітамін В6 збільшує периферичне декарбоксилювання леводопи та зменшує ефективність лікування хвороби Паркінсона.
Гіпотензивні та регулюючі функцію щитовидної залози препарати підсилюють перетворення рибофлавіну на коферментні форми. Нейролептики, периферичні вазодилататори інгібують метаболізм рибофлавіну. Рибофлавін сприяє абсорбції заліза, його мобілізації і збереженню.
Пантотенат кальцію підвищує ефективність серцевих глікозидів. Знижує токсичність стрептоміцину та інших протитуберкульозних препаратів, сприяє нормальному всмоктуванню і метаболізму фолієвої кислоти.
Рівень вітаміну В12 в крові можуть знижувати закис азоту, загальні анестетики, протиепілептичні препарати й алкоголь.
Одночасний прийом аскорбінової кислоти (у великих дозах) з аспірином може спричинити подразнення шлунка, а також посилення виділення вітаміну С нирками. Вітамін С сприяє всмоктуванню алюмінію в кишечнику, тому одночасний прийом з препаратами алюмінію не бажаний, через токсичну дію алюмінію у високих дозах.
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 10 капсул у стрипі або блістері. По 3 або 6 стрипів або блістерів у картонній коробці.
Категорія відпуску
Без рецепта.
Обратите внимание, что инструкция по применению
Неуробекс Нео упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!