Инструкция Фемостон Конти
Склад
діючі речовини: 1 таблетка містить естрадіолу 1 мг, дидрогестерону 5 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, гіпромелоза, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид безводний колоїдний, магнію стеарат, плівкове покриття – Опадрі OY-8734 оранжевий (поліетиленгліколь 400, гіпромелоза, заліза оксид жовтий (Е-172), заліза оксид червоний (Е-172), титану діоксид (Е-171)).
Лікарська форма
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група
Гормони статевих залоз та препарати, які застосовують при патології статевої сфери. Комбіновані препарати, які містять гестагени і естрогени. Код АТС G03F A14.
Показання
Замісна гормональна терапія (ЗГТ) для усунення симптомів, зумовлених дефіцитом естрогенів у жінок у постменопаузний період, не раніше ніж через 12 місяців з моменту останньої менструації.
Профілактика остеопорозу у жінок у постменопаузальний період при високому ризику переломів у разі непереносимості або наявності протипоказань для застосування інших лікарських препаратів для профілактики остеопорозу.
Протипоказання
Діагностований у минулому або підозрюваний рак молочних залоз;
діагностовані у минулому або підозрювані естрогензалежні злоякісні пухлини
(наприклад рак ендометрія);
встановлені або підозрювані прогестагензалежні новоутворення (наприклад менінгіома);
вагінальні кровотечі нез’ясованого генезу;
нелікована гіперплазія ендометрія;
наявна венозна тромбоемболія (тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневих
артерій) або венозна тромбоемболія у минулому;
відомі тромбофілічні розлади (наприклад дефіцит протеїну С, протеїну S або антитромбіну див. розділ «Особливості застосування»);
активні або недавні тромбоемболічні захворювання артерій (наприклад стенокардія,
інфаркт міокарда);
гострі захворювання печінки, а також наявність захворювань печінки в минулому,
якщо показники функції печінки не нормалізувалися;
порфірія;
відома гіперчутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин
препарату;
Спосіб застосування та дози
Для прийому внутрішньо.
Естроген та прогестаген повинні прийматись щодня без перерви. Слід приймати по одній таблетці щодня впродовж 28-денного циклу.
Фемостон® конті слід приймати постійно без перерв між упаковками.
Для початку і продовження лікування постменопаузальних симптомів слід призначати мінімальні ефективні дози протягом мінімального періоду часу.
Тривале комбіноване лікування можна розпочинати з прийому “Фемостону® конті” або “Фемостону®конті міні” залежно від часу, що минув від початку менопаузи, та тяжкості симптомів. Залежно від клінічної відповіді, дозування згодом може коригуватись відповідно з індивідуальними потребами.
Пацієнтам, які здійснюють перехід з іншого безперервного послідовного або циклічного лікування, слід завершити 28-денний цикл лікування, після чого вони можуть отримувати “Фемостон® конті” без перерви у лікуванні. Пацієнти, які переходять від отримання безперервної комбінованої терапії, можуть розпочати лікування “Фемостоном® конті” у будь-який час.
Якщо прийом дози “Фемостону® конті” пропущено, її слід прийняти якомога швидше. Якщо пропущено більше, ніж 12 годин, лікування слід продовжувати з прийому наступної таблетки, не приймаючи пропущену таблетку. У таких випадках ймовірність проривної кровотечі або кров’янистих виділень може бути підвищена.
“Фемостон® конті” можна приймати незалежно від прийому їжі.
Побічні реакції
Найчастішими побічними реакціями у пацієнтів, яким застосовували терапію естрадіолом/дидрогестероном під час проведення клінічних досліджень, були головний біль, біль у животі, біль/чутливість молочних залоз та біль у попереку.
Під час клінічних досліджень (n=4929), спостерігалися такі побічні реакції з вказаною нижче частотою:
Таблиця 1
Класи систем органів згідно з MedDRA Дуже часто, ≥ 1/10 Часто, від ≥ 1/100 до < 1/10 Нечасто, від ≥ 1/1000 до < 1/100 Рідко, від ≥ 1/10000 до < 1/1000
Інфекції та паразитарні захворювання Вагінальний кандидоз
Новоутворення доброякісні, злоякісні та неуточнені Збільшення розміру лейоміоми
З боку імунної системи Гіперчутливість
З боку психіки Депресія, нервозність Вплив на лібідо
З боку нервової системи Головний біль Мігрень, запаморочення
З боку серця Інфаркт міокарда
Судинні розлади Венозна тромбоемболія
З боку травного тракту Біль у животі Нудота, блювання, метеоризм
З боку печінки та жовчовивідних шляхів Порушення функції печінки, в деяких випадках з жовтяницею, астенією або нездужанням і болем у животі, захворювання жовчного міхура
З боку шкіри та підшкірної клітковини Алергічні шкірні реакції (наприклад висипання, кропив’янка, свербіж) Ангіоневротичний набряк, судинна пурпура
З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини Біль у спині
З боку репродуктивної системи та молочних залоз Біль/чутли-вість молочних залоз Порушення менструального циклу (включаючи постмено-паузні кров’янисті виділення, метрорагію, менорагію, оліго-/аменорею, нерегулярні менструації, дисменорею) біль у ділянці таза, цервікальні виділення Збільшення молочних залоз, передменст-руальний синдром
Загальні розлади Астенічні стани (астенія, втома, погане самопочуття), периферичний набряк
Відхилення від норми, виявлені в результаті обстеження Збільшення маси тіла Зменшення маси тіла
Ризик раку молочної залози
Повідомляється про підвищений до 2 разів ризик діагностування раку молочної залози у жінок, які приймають комбіновану естроген-прогестагенову терапію протягом більше 5 років.
Будь-яке підвищення ризику у жінок, які приймають терапію тільки естрогеном, є суттєво нижчим, ніж підвищення ризику у тих жінок, які приймають комбінації естрогену та прогестагену.
Рівень ризику залежить від тривалості лікування (див. розділ «Особливості застосування»).
Нижче представлено результати найбільшого рандомізованого плацебо-контрольованого дослідження Women’s Health Initiative (WHI) та найбільшого епідеміологічного дослідження Million Women Study (MWS).
Дослідження «Мільйон жінок» (WMS): розрахований додатковий ризик раку молочної залози після 5 років застосування
Віковий діапазон (роки) Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які ніколи не приймали ЗГТ, за 5-річний період1
Відношення ризику та 95 % ДІ# Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які приймають ЗГТ, за 5-річний період (95 % ДІ)
ЗГТ із застосуванням тільки естрогенів
50-65 9-12 1,2 1-2 (0-3)
Комбінація естрогену та прогестагену
50-65 9-12 1,7 6 (5-7)
#Відношення загального ризику. Відношення ризику не є постійним, та зростатиме із збільшенням тривалості лікування. Примітка: оскільки захворюваність на рак молочної залози відрізняється у країнах ЄС, кількість додаткових випадків раку молочної залози також пропорційно зміниться.
1 Взяті від базових показників захворюваності в розвинутих країнах
Дослідження WHI у США – додатковий ризик раку молочної залози після 5 років застосування
Віковий діапазон (роки) Кількість випадків на 1000 жінок в групі плацебо протягом 5 років Відношення ризику та 95 % ДІ Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які приймають ЗГТ протягом 5 років (95 % ДІ)
Тільки ККЕ
50-79 21 0,8 (0,7 – 1,0) 4 (-6 – 0)2
ККЕ+MПА естроген та прогестаген‡
50-79 17 1,2 (1,0 – 1,5) +4 (0 – 9)
‡ При обмеженні аналізу жінками, які не застосовували ЗГТ до початку дослідження, явного ризику протягом перших 5 років лікування не спостерігалось: після 5 років ризик був вищим, ніж у тих, хто не приймав ЗГТ. ККЕ – кон’югований кінський естроген, МПА – медроксипрогестерону ацетат
2 WHI дослідження у жінок з відсутньою маткою, які не показали збільшення ризику розвитку раку молочної залози.
Ризик раку ендометрія
Жінки у періоді постменопаузи із збереженою маткою
Ризик раку ендометрія становить близько 5 випадків на кожну 1000 жінок із збереженою маткою, які не приймають ЗГТ.
Жінкам зі збереженою маткою не рекомендується ЗГТ із застосуванням тільки естрогену, оскільки це підвищує ризик раку ендометрія (див. розділ «Особливості застосування»). Залежно від тривалості прийому тільки естрогену та дози естрогену підвищення ризику раку ендометрія в епіеміологічних дослідженнях коливалось від 5 до 55 додаткових випадків, діагностованих у кожної 1000 жінок віком від 50 до 65 років.
Додавання прогестагену до терапії тільки естрогеном протягом принаймні 12 днів на цикл може запобігти такому підвищенню ризику. У дослідженні «Мільйон жінок» застосування протягом п’яти років комбінованої (послідовної чи постійної) ЗГТ не підвищувало ризик раку ендометрія (відношення ризику 1,0 (0,8 – 1,2)).
Рак яєчників
Тривале застосування тільки естрогену та комбінованої естроген-прогестагенової ЗГТ асоціювалось з дещо підвищеним ризиком раку яєчників. У дослідженні «Мільйон жінок» 5-річна ЗГТ зумовлювала 1 додатковий випадок на 2500 жінок, які приймали терапію.
Ризик венозної тромбоемболії
ЗГТ пов’язана з 1,3-3-разовим підвищенням відносного ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), тобто тромбозу глибоких вен або емболії легеневої артерії. Виникнення такого явища є більш імовірним у перший рік застосування ЗГТ (див. розділ «Особливості застосування»). Нижче представлено результати досліджень WHI.
Дослідження WHI: додатковий ризик ВТЕ протягом 5 років застосування
Віковий діапазон (роки) Кількість випадків на 1000 жінок в групі плацебо протягом 5 років Відношення ризику та 95 % ДІ Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які приймають ЗГТ
Пероральний прийом тільки естрогену3
50-59 7 1,2 (0,6-2,4) 1 (-3 – 10)
Пероральний прийом комбінації естрогену та прогестагену
50-59 4 2,3 (1,2 – 4,3) 5 (1 - 13)
3 Дослідження за участю жінок з відсутньою маткою
Ризик ішемічної хвороби серця
Ризик ішемічної хвороби серця дещо підвищений у жінок, які приймають комбіновану естроген-прогестагенову ЗГТ у віці понад 60 років (див. розділ «Особливості застосування»).
Ризик ішемічного інсульту
Застосування тільки естрогену та естроген-прогестагенової терапії асоціюється з підвищенням відносного ризику ішемічного інсульту до 1,5 разів. Ризик геморагічного інсульту не зростає на фоні застосування ЗГТ.
Відносний ризик не залежить від віку або тривалості застосування, але оскільки базовий ризик є значною мірою залежним від віку, загальний ризик інсульту у жінок, які приймають ЗГТ, зростатиме з віком (див. розділ «Особливості застосування»).
Об’єднані дані досліджень WHI: додатковий ризик ішемічного інсульту4 протягом 5-річного застосування
Віковий діапазон (років) Кількість випадків на 1000 жінок в групі плацебо протягом 5 років Відношення ризику та 95% ДІ Кількість додаткових випадків на 1000 жінок, які приймають ЗГТ протягом 5 років
50-59 8 1,3 (1,1 – 1,6) 3 (1-5)
4 Різниці між ішемічним та геморагічним інсультом не було
Інші побічні реакції, про які повідомлялося у зв'язку з естроген/прогестагеновою терапією (включаючи естрадіол/дидрогестерон):
;новоутворення доброякісні, злоякісні та невизначеної етіології: естрогензалежні новоутворення як доброякісні, так і злоякісні, наприклад рак ендометрія, рак яєчників. Збільшення розміру прогестагензалежних новоутворень (наприклад менінгіоми);
;розлади з боку крові та лімфатичної системи: гемолітична анемія;
;розлади обміну речовин та харчування: гіпертригліцеридемія;
;розлади з боку репродуктивної системи та молочних залоз: фіброзно-кістозні зміни в молочних залозах, ерозія шийки матки;
;розлади з боку судин: артеріальна тромбоемболія, гіпертензія, периферична хвороба судин, варикозне розширення вен;
;розлади з боку гастроінтестинальної системи: панкреатит (у жінок з уже існуючою гіпертригліцеридемією), диспепсія;
;з боку шкіри та підшкірної клітковини: мультиформна еритема, вузлова еритема, хлоазма або мелазма, які можуть залишатися після відміни препарату;
;з боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини: судоми нижніх кінцівок;
;відхилення від норми, виявлені в результаті обстеження: підвищений загальний рівень гормонів щитовидної залози;
;розлади з боку нервової системи: можлива деменція, хорея, загострення епілепсії;
; розлади з боку органів зору: збільшення кривизни рогівки, непереносимість контактних лінз;
;розлади з боку імунної системи: системний червоний вовчак;
;порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів: нетримання сечі, цистит-подібний синдром;
;вроджені та спадкові генетичні розлади: погіршення перебігу порфірії.
Передозування
Як естрадіол, так і дидрогестерон є речовинами з низькою токсичністю. При передозуванні можуть виникати такі симптоми, як нудота, блювання, чутливість молочних залоз, запаморочення, біль у животі, сонливість/втомлюваність та кровотеча відміни. Малоймовірно, що при передозуванні буде потрібно будь–яке специфічне симптоматичне лікування. Це також відноситься до випадків передозування у дітей.
Застосування у період вагітності та годування груддю
“Фемостон® конті” не показаний для застосування у період вагітності. Якщо вагітність настала під час лікування “Фемостоном® конті”, прийом препарату слід негайно припинити.
На сьогоднішній день результати більшості епідеміологічних досліджень відносно випадкового впливу на плід комбінації естрогенів та прогестагенів вказують на відсутність тератогенного або ембріотоксичного ефектів.
Достатніх даних стосовно застосування естрадіолу/дидрогестерону у вагітних жінок немає.
“Фемостон® конті” не показаний для застосування у період годування груддю.
Діти
У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки та ефективності застосування “Фемостону®конті” дітям, препарат не рекомендується для цієї категорії пацієнтів.
Особливості застосування
Для лікування симптомів, пов'язаних з постменопаузою, ЗГТ слід розпочинати тільки при наявності таких симптомів, які несприятливо впливають на якість життя. У всіх випадках необхідно проводити ретельний аналіз ризиків і користі як мінімум щорічно, і ЗГТ доцільно продовжувати, тільки якщо користь перевищує ризики.
Докази щодо ризиків, пов’язаних з ЗГТ при лікуванні передчасної менопаузи, обмежені. Однак, завдяки низькому рівню абсолютного ризику у жінок молодшого віку співвідношення переваг та ризиків у таких жінок може бути більш сприятливим, ніж у старших жінок.
Медичне обстеження/ подальше спостереження
Перед початком або поновленням замісної гормональної терапії необхідно з'ясувати повний особистий і сімейний анамнез. Фізикальне обстеження (включаючи обстеження органів таза і молочних залоз) необхідно робити, враховуючи дані анамнезу, протипоказання та застереження до застосування даного препарату. Під час лікування рекомендується проводити періодичні огляди, частота і обсяг яких визначається індивідуально. Жінок слід поінформувати, про які зміни у молочних залозах необхідно повідомляти лікареві або медичній сестрі (див. «Рак молочної залози»). Обстеження, включаючи відповідні методи візуалізації, наприклад, мамографію, слід проводити відповідно до існуючої практики скринінгу, модифікованої залежно від індивідуальних потреб.
Захворювання, при яких необхідно спостерігати за станом пацієнток
При наявності кожного із зазначених нижче захворювань у даний момент, у минулому та/або їх погіршенні пі
Обратите внимание, что инструкция по применению
Фемостон Конти упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!