Склад
діючі речовини: 1 мл розчину містить кислоти янтарної 100 мг, нікотинаміду 10 мг, рибоксину (інозину) 20 мг, рибофлавіну мононуклеотиду (рибофлавіну) 2 мг;
допоміжні речовини: меглюмін, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.
Лікарська форма
Концентрат для розчину для інфузій.
Фармакотерапевтична група
Засоби, що діють на нервову систему. Код АТС N07X X10.
Показання
Лікування у дорослих:
гострого порушення мозкового кровообігу;
наслідків дисциркуляторної (судинної) енцефалопатії I–II стадії і наслідків порушень мозкового кровообігу (хронічна ішемія мозку);
токсичної та гіпоксичної енцефалопатії при гострих і хронічних отруєннях, ендотоксикозах, післянаркозному пригніченні свідомості, а також для профілактики та лікування гіпоксичної енцефалопатії при кардіохірургічних оперативних втручаннях з використанням штучного кровообігу.
Новонародженим дітям (у тому числі недоношеним з терміном гестації 28-36 тижнів) у комплексній терапії:
при церебральній ішемії.
Протипоказання
Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Пацієнти (крім періоду новонародженості), які знаходяться в критичному стані, до стабілізації центральної гемодинаміки і/або при зниженні парціального тиску кисню в артеріальній крові менше 60 мм.рт.ст. Нефролітіаз, подагра, гіперурикемія.
Спосіб застосування та дози
Спосіб застосування препарату
Цитофлавін застосовують дорослим тільки внутрішньовенно краплинно в розведенні на 100 – 200 мл 5 – 10 % розчину глюкози або 0,9 % розчину натрію хлориду в дозуваннях, описанних нижче.
Дозування
1. При гострому порушенні мозкового кровообігу препарат вводять у максимально ранній термін від початку розвитку захворювання в об’ємі 10 мл препарату на 1 введення з інтервалом 8–12 годин протягом 10 днів. При тяжкій формі перебігу захворювання разову дозу збільшують до 20 мл.
2. При наслідках дисциркуляторної енцефалопатії і наслідках порушення мозкового кровообігу препарат вводять в об’ємі 10 мл препарату на 1 введення 1 раз на добу протягом 10 днів.
3. При токсичній і гіпоксичній енцефалопатії препарат вводять в об’ємі 10 мл препарату на 1 введення 2 рази на добу (через 8–12 годин) протягом 5 днів. При коматозному стані вводять 20 мл препарату на 1 введення 2 рази на добу (через 8–12 годин), розведеного у 200 мл 5-10 % розчину глюкози. Курс введення препарату 10 днів залежно від тяжкості стану
пацієнта. При післянаркозній депресії вводять одноразово в тих же дозах. В терапії гіпоксичної енцефалопатії при кардіохірургічних оперативних втручаннях з використанням штучного кровообігу вводять 20 мл препарат, розведеного у 200 мл 5 % розчину глюкози, за 3 дні до операції, в день операції, на 3-й день після операції.
4. Діти (у тому числі недоношені): новонародженим з церебральною ішемією добова доза препарату становить 2 мл/кг/добу. Розраховану добову дозу препарату вводять внутрішньовенно краплинно (повільно) після розведення в 5 % або 10 % розчині глюкози (у співвідношенні не менше 1:5). Час першого введення – перші 12 годин після народження; оптимальним часом для початку терапії є перші 2 години життя. Рекомендується вводити приготований розчин за допомогою інфузійного насоса зі швидкістю від 1 до 4 мл/годину, забезпечуючи рівномірне введення препарату в кровотік протягом доби, залежно від розрахункового добового об'єму розчинів для базисної терапії, стану гемодинаміки пацієнта і показників кислотно-лужного співвідношення. Курс лікування в середньому становить 5 діб.
Побічні реакції
Побічні реакції (ПР) на Цитофлавін зустрічаються рідко (