Інструкція Равісол
Склад
діюча речовина: 100 мл містять: настойка (1:10) із суміші лікарської рослинної сировини «Равісол®»: омели білої пагони та листя (visci albi соrmi et folia) – 1,5 г; хвощу польового трава (equiseti arvensis herba) – 1 г; софори японської плоди (sophora japonica fructus) – 1,5 г; каштану кінського насіння (hippocastani semina) – 1,5 г; глоду плоди (crataegi fructus) – 2 г; конюшини квітки (trifolii flores) – 1 г; барвінку малого трава (vincae minoris hегbа) – 1,5 г; (екстрагент етанол 40 %);
допоміжні речовини: відсутні, крім екстрагенту.
Лікарська форма
Настойка.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовто-коричневого кольору з приємним запахом. При зберігання допускається випадання осаду.
Фармакотерапевтична група
Гіполіпідемічні препарати. Код АТХ С10А Х.
Фармакологічні властивості
Равісол® знижує рівень загальних ліпідів крові, холестерину, тригліцеридів, β-ліпопротеїдів, покращує мозковий і коронарний кровотік, є легким натрійдіуретиком, зменшує активність судинно-рухового центру та периферичну опірність судин. Володіє антиагрегантним і гіпокоагуляційним ефектом, підвищує коефіцієнт корисної дії скорочувальної діяльності міокарда, стабілізуючи мембрани лізосом і знижуючи проникність плазма-лімфоцитарного бар'єра, чинить протизапальну дію.
Показання
Атеросклероз, вегето-судинна дистонія (у комплексній терапії).
Головний біль, запаморочення; для покращення пам'яті, концентрації уваги, а також для поліпшення загального стану і працездатності людей літнього віку.
Протипоказання
Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Нефрити, нефрози, нефрозонефрити. Тяжкі захворювання нирок, хронічна ниркова недостатність. Виражена форма артеріальної гіпотензії, брадикардія.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Дія Равісолу® знижується при застосуванні його з альмагелем і вентером у результаті зв'язування флавоноїдів і дубильних речовин препарату Равісол® з важкими металами, що входять до складу вищевказаних препаратів.
Ефект препарату знижують сірковмісні розчини для внутрішньовенного ведення (натрію тіосульфат). Препарат підвищує дію антикоагулянтів, тому при необхідності одночасного призначення з антикоагулянтами дозу останніх необхідно знижувати (під контролем протромбінового індексу).
Препарат не слід застосовувати одночасно з аміноглікозидними антибіотиками, цефалоспоринами.
Може потенціювати дію антиаритмічних засобів. Препарат посилює ефекти серцевих глікозидів, снодійних, седативних, гіпотензивних засобів. Прийом із солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістю утворення негативних комплексів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом.
Особливості застосування
Препарат застосовувати розведеним. Перед початком прийому препарату призначати стандартну гіпохолестеринову дієту, якої слід дотримуватися і під час лікування. Перед початком, а також під час курсу лікування препаратом необхідно проводити дослідження функції печінки.
при застосуванні препарату слід контролювати функцію нирок. З обережністю застосовувати хворим з алергічними захворюваннями.
Застосування у період вагітності або годування груддю
У період вагітності або годування груддю препарат протипоказаний.
У разі необхідності застосування препарату годування груддю на період лікування слід припинити.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
У зв’язку з вмістом етанолу слід з обережністю приймати при керуванні транспортними засобами та роботі з потенційно небезпечними механізмами.
Спосіб застосування та дози
Дорослим і дітям віком від 16 років препарат призначати внутрішньо. Приймати із невеликою кількістю води по 1 чайній ложці (5 мл) 3 рази на добу за півгодини до прийому їжі. Перед застосуванням препарат необхідно збовтати. Курс лікування – 10 тижнів.
Діти
Препарат протипоказаний дітям віком до 16 років.
Передозування
Симптоми: можливі прояви прооксидантних властивостей (прискорення окислювально-відновних процесів, у тому числі перекисного окиснення ліпідів, прискорення ліпідного обміну, перетворення ферментів), що супроводжуються порушеннями структури та функції клітинних мембран і функції органів, насамперед печінки, серця і нирок. У випадку перевищення рекомендованих доз можливі: посилення побічних проявів, нефротоксичні реакції, артеріальна гіпотензія, тромбоз, можливе виникнення сонливості, брадикардії, що вимагає припинення прийому препарату і проведення симптоматичної терапії.
Побічні реакції
З боку травного тракту: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея.
З боку серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, зниження серцевого тиску.
Алергічні реакції, у тому числі кропив’янка, почервоніння шкіри, відчуття жару, висипання, свербіж.
З боку нирок та сечовидільної системи: може спричиняти подразнення тканини нирок, що проявляється болем у попереку та при завершенні сечовипускання.
Термін придатності
2 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 100 мл у флаконі полімерному або скляному; по 100 мл у банці. По 1 флакону або банці у пачці з картону.
Категорія відпуску
Без рецепта.
Виробник
ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності
61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.
Обратите внимание, что инструкция по применению
Равісол упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!