Инструкция Тизин Ксило
Склад лікарського засобу
діюча речовина: xylometazoline hydrochloride;
1 мл розчину містить 0,5 або 1 мг ксилометазоліну гідрохлориду;
допоміжні речовини: бензалконію хлориду розчин, сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420), натрію хлорид, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфат дигідрат, динатрію едетат, вода очищена.
Лікарська форма
Краплі назальні, розчин.
Прозорий, безбарвний розчин, без запаху або з легким характерним запахом.
Назва і місцезнаходження виробника
Фамар Орлеан, Франція/Famar Orleans, France.
5, avenue de Concyr 45071 Orleans Cedex 2, France /5, авеню де Консір 45071 Орлеан Седекс 2, Франція.
Фармакотерапевтична група
Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях носової порожнини. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01A A07.
Ксилометазоліну гідрохлорид, похідне імідазолу, є симпатоміметичною діючою речовиною з альфа-адренергічною дією. Препарат чинить судинозвужувальну дію, зменшуючи таким чином набряк слизової оболонки. Початок дії спостерігається зазвичай через 5-10 хвилин; препарат полегшує носове дихання, знижуючи набряк слизової оболонки та покращуючи виведення секрету.
При назальному застосуванні абсорбованої кількості інколи може виявитися достатньо для спричинення системних ефектів, тобто проявів з боку центральної нервової системи та серцево-судинної системи.
Показання до застосування
Для зменшення набряку слизової оболонки носа при гострому нежиті, епізодах рясних виділень із носа (вазомоторний риніт) та алергічному нежиті (алергічному риніті).
Для полегшення виведення секрету у випадку параназального синуситу та запалення слизової оболонки середнього вуха у поєднанні з застудою.
Протипоказання
Тизин® Ксило не слід застосовувати у таких випадках:
гіперчутливість до діючої речовини ксилометазоліну гідрохлориду або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;
сухе запалення носової оболонки носа з утворенням корости (сухий риніт);
одночасне лікування інгібіторами моноамінооксидази (МАО), лікування інгібіторами моноамінооксидази (МАО) протягом двох тижнів до початку застосування Тизин® Ксило крапель назальних, або іншими лікарськими засобами, здатними підвищувати артеріальний тиск;
після гіпофізектомії або хірургічного втручання на твердій мозковій оболонці;
закритокутова глаукома;
гострі коронарні захворювання;
коронарна астма;
гіпертиреоз.
Через вміст бензалконію хлориду, що використовується як консервант, Тизин® Ксило не можна застосовувати у випадку встановленої гіперчутливості до даної сполуки.
Належні заходи безпеки при застосуванні
При місцевому застосуванні ксилометазоліну гідрохлориду системне всмоктування мінімальне, однак Тизин® Ксило слід застосовувати лише після ретельної оцінки користі-ризику у пацієнтів:
з тяжкими серцево-судинними захворюваннями (наприклад, ішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертензією);
з феохромоцитомою;
з порушеннями метаболізму (наприклад, цукровим діабетом);
з гіперплазією передміхурової залози.
Довготривале застосування та передозування симпатоміметичних протинабрякових препаратів може призвести до реакційної гіперемії слизової оболонки носа. Така реакція може призвести до непрохідності дихальних шляхів, що, у свою чергу, змушує повторно чи навіть постійно застосовувати препарат. Це може призвести до хронічного набряку (медикаментозного риніту),
а зрештою до атрофії слизової оболонки носа та озени.
У більш легких випадках можна припинити застосування симпатоміметичних лікарських засобів спочатку в одну ніздрю, а після зменшення ускладнень продовжити лікування, застосовуючи препарат в іншу ніздрю, щоб зберегти носове дихання хоча б наполовину.
Тизин® Ксило містить бензалконію хлорид. Ця сполука може викликати подразнення слизової оболонки носа.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Вагітність
Ксилометазоліну гідрохлорид не слід застосовувати у період вагітності, оскільки немає належних досліджень впливу лікарського засобу на плід.
Годування груддю
Дані лікарські засоби не слід застосовувати у період годування груддю, оскільки невідомо, чи проникає діюча речовина у грудне молоко.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Зазвичай Тизин® Ксило не впливає на здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами при застосуванні у рекомендованих дозах, але слід враховувати імовірність виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової системи та зору.
Діти
Тизин® Ксило 0,05 % призначений для лікування дітей віком від 2 до 6 років. Тизин® Ксило 0,1 % призначений для лікування дорослих і дітей віком від 6 років.
Спосіб застосування та дози
Дози
Доза залежить від індивідуальної чутливості пацієнта та клінічного ефекту.
Якщо не прописано інше, дітям віком від 2 до 6 років закапувати по 1-2 краплі препарату Тизин® Ксило (0,05 % розчин) у кожну ніздрю до 3 разів на добу. Дітям віком від 6 років та дорослим –
1-2 краплі препарату Тизин® Ксило (0,1 % ) у кожну ніздрю до 3 разів на добу відповідно до потреби.
Спосіб застосування
Для застосування Тизин® Ксило розчину від нежитю слід трохи запрокинути голову. Не відпускати гумову пробку до виймання піпетки з носа, щоб не втягнути виділення у флакон. Витирати дозувальну піпетку після кожного застосування.
Тривалість лікування
Тизин® Ксило не слід застосовувати довше 3-5 днів поспіль, окрім випадків, коли це рекомендовано лікарем.
Повторне застосування слід розпочинати лише після перерви на кілька днів та після консультації з лікарем. Тривалість лікування препаратом у дітей визначає лікар індивідуально.
У випадку хронічного нежитю дані лікарські засоби можна застосовувати лише під контролем лікаря через небезпеку виникнення атрофії слизової оболонки носа.
Передозування
Симптоми
При назальному застосуванні системний вплив малоймовірний завдяки локальному звуженню судин, що пригнічує всмоктування. У випадку системного всмоктування можна очікувати, що ксилометазолін, як α2-адренегрічний агоніст чинитиме вплив подібний до клонідину: нетривале підвищення артеріального тиску з подальшою, більш тривалою гіпотензією та седацією.
Симптоми інтоксикації похідними імідазолу можуть бути клінічно неясними, оскільки періоди стимуляції можуть чергуватися з періодами депресії центральної нервової системи та серцево-судинної системи.
До симптомів стимуляції центральної нервової системи належать тривожність, збудження, галюцинації та судоми.
Симптоми депресії центральної нервової системи охоплюють зниження температури тіла, летаргію, сонливість та кому.
Можливі і такі додаткові симптоми: міоз, мідріаз, спітніння, нудота, ціаноз, гарячка, блідість шкірних покривів, тахікардія, брадикардія, зупинка серця, артеріальна гіпертензія, шокоподібна гіпотензія, набряк легенів, порушення дихання та апное.
Передозування, особливо у дітей, може призвести до значного впливу на центральну нервову систему, викликаючи спазми, кому, брадикардію, апное та артеріальну гіпертензію, що може змінитися на артеріальну гіпотензію.
Лікування
Тяжке передозування вимагатиме лікування у стаціонарі. Оскільки ксилометазоліну гідрохлорид швидко всмоктується, слід негайно застосувати активоване вугілля (абсорбент), натрію сульфат (проносне) чи вдатися до промивання шлунка (для великих кількостей). Зниження артеріального тиску можна досягти за допомогою неселективних альфа-блокаторів. Судинозвужувальні препарати протипоказані. При необхідності застосовують жарознижувальні та протисудомні препарати, а також штучне дихання.
Побічні ефекти
Небажані явища були розподілені за такими категоріями частоти:
Дуже часті: >1/10;
Часті: >1/100 до 1/1000 до 1/10000 до
Обратите внимание, что инструкция по применению
Тизин Ксило упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!