Компания Доставка Оплата Гарантия Контакты
Акции
Корзина
Аптека Плюс
Каталог
Категория: Энап Hl

Энап Hl

Товаров: 3
Сортировка:
Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
18168грн Купить В наличии
Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
6880грн Купить В наличии
Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
4080грн Нет в наличии
Доставка:
 • Отделение «Нова Пошта»
 • Курьер «Нова Пошта»
 • Самовывоз из Аптеки
Оплата:
 • На карту ПриватБанка
 • Наложенный платеж
 • Наличными в аптеке
 • Описание
 • Инструкция
 • Аналоги (252)
 • Отзывы (0)
 • Описание Энап Hl

  Категория (классификация) товара Энап Hl
  Категория:
  • Лекарственные средства
   Действующее (активное) вещество Энап Hl
  Действующее вещество:
  • Гидрохлоротиазид
  • Эналаприл
  Код АТХ (ATC) Анатомо-терапевтическо-химическая классификация Энап Hl
  Код АТХ:
  • C Средства, влияющие на сердечно-сосудистую систему
  • C09 Средства для понижения артериального давления (ренин-ангиотензиновая система)
  • C09B Комбинированные препараты ингибиторов апф
  • C09BA Ингибиторы апф и диуретики
  • C09BA02 Эналаприл и диуретики
  Форма выпуска (лекарственная форма) Энап Hl
  Форма выпуска:
  • таблетки
  Торговая марка товара Энап Hl
  Торговая марка:
  • Grand Medical Poland Sp. z o.o. Warsaw, Poland для Grand Medical
  Страна производитель товара Энап Hl
  Производитель:
  • KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  Дозировка (количество действующих веществ) в Энап Hl
  Дозировка:
  •    
  Количество штук в упаковке Энап Hl
  Количество в упаковке:
  • 60 шт.
  • 20 шт.
  • 10 шт.
  Регистрация Энап Hl
  Регистрация:
  • UA/2872/01/02 2015-12-14

  В «Аптеке Плюс» Вы можете купить Энап Hl по низкой цене с доставкой по Украине. Наша интернет-аптека гарантирует подлинность и качество всех реализуемых лекарств, вся продукция сертифицирована, соблюдаются сроки реализации и условия хранения лекарств.

  Купить Энап Hl по цене от 40.8 грн до 181.68 грн в интернет-аптеке возможно:

  • онлайн через корзину сайта — кнопка «Купить» (с вами свяжется наш менеджер для подтверждения заказа);
  • сделать быстрый заказ — ссылка «Купить в 1 клик» (с вами свяжется наш менеджер и уточнит условия оплаты и доставки);
  • возможен заказ товара по телефону.

  Оплату товара Энап Hl Вы можете осуществить:

  • наличными (при доставке курьером, наложенным платежом, при покупке у нас в аптеке);
  • безналичным способом (оплата картами Visa, MasterCard).

  Доставка Энап Hl по всей Украине:

  • осуществляем доставку товаров во все города Украины: Киев, Харьков, Днепропетровск, Одесса, Запорожье, Полтва, Ивано-Франковск, Черкассы, Винница, Сумы... и в любой другой, где работает «Новая Почта»;
  • самовывоз из аптеки (г. Львов).
 • Инструкция Энап Hl

  Склад

  діючі речовини: 1 таблетка містить еналаприлу малеату 10 мг і гідрохлоротіазиду 12,5 мг або еналаприлу малеату 10 мг і гідрохлоротіазиду 25 мг;

  допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, тальк, магнію стеарат, барвник хіноліновий жовтий (Е 104) – лише в Енапі®-Н.

  Лікарська форма

  Таблетки.

  Основні фізико-хімічні властивості:

  Енап-HL: круглі плоскі таблетки білого кольору з насічкою з одного боку, зі скошеними краями.

  Енап-H: круглі плоскі таблетки жовтого кольору з насічкою з одного боку, зі скошеними краями.

  Фармакотерапевтична група

  Комбіновані препарати інгібіторів АПФ. Еналаприл і діуретики. Код АТХ С09В А02.

  Фармакологічні властивості.  Фармакодинаміка.

  Препаратє комбінацією інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту (еналаприлу малеат) і діуретика (гідрохлоротіазид).

  Ангіотензинперетворювальний фермент (АПФ) – це пептидилова дипептидаза, що каталізує перетворення ангіотензину І у пресорну субстанцію ангіотензин ІІ. Після абсорбції еналаприл гідролізується до еналаприлату, який пригнічує АПФ. Пригнічення АПФ призводить до зменшення рівня у плазмі крові ангіотензину ІІ, що призводить до збільшення активності реніну плазми крові (через пригнічення негативного оборотного зв’язку при вивільненні реніну) і зменшення секреції альдостерону.

  АПФ ідентичний кініназі ІІ. Еналаприл може також блокувати розпад брадикініну, який є потужним вазодепресорним пептидом. Однак роль цього факту у терапевтичних ефектах еналаприлу залишається невідомою. У той час як механізм, за яким еналаприл знижує артеріальний тиск, передусім пов’язують із пригніченням активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, що відіграє основну роль у регуляції артеріального тиску, еналаприл може виявляти антигіпертензивний ефект навіть у пацієнтів із низькореніновою гіпертензією.

  Гідрохлоротіазид – це сечогінний і антигіпертензивний засіб, що підвищує активність реніну плазми крові. Антигіпертензивні ефекти двох компонентів є адитивними і, як правило, тривають 24 години. Хоча один еналаприл проявляє гіпотензивну дію навіть у пацієнтів із низькореніновою гіпертензією, одночасне застосування з гідрохлоротіазидом у таких пацієнтів призводить до більшого зниження артеріального тиску. Компонент енаприлу у препараті, як правило, послабляє зменшення калію, викликане прийомом гідрохлоротіазиду.

  Фармакокінетика.

  Еналаприлу малеат

  Після перорального застосування еналаприл швидко абсорбується, досягаючи максимальних концентрацій у сироватці крові протягом 1 години. Базуючись на показнику виведення з сечею, об’єм абсорбції еналаприлу при пероральному застосуванні становить приблизно 60-70 %.

  Після абсорбції еналаприл швидко і екстенсивно гідролізується до еналаприлату – потужного інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту. Максимальні концентрації еналаприлату у сироватці крові досягаються через 3-4 години після перорального застосування еналаприлу малеату. Виводиться еналаприл головним чином нирками. Основними компонентами у сечі є еналаприлат, що становить приблизно 40 % від дози, і еналаприл у незміненому вигляді. За винятком перетворення в еналаприлат ознак істотного метаболізму еналаприлу немає. Профіль концентрації еналаприлату у сироватці крові характеризується пролонгованою термінальною фазою, що, імовірно, пов’язано зі зв’язуванням АПФ. В осіб із нормальною функцією нирок рівноважний стан концентрацій еналаприлату у сироватці крові досягається на 4-й день перорального застосування еналаприлу. Ефективний напівперіод кумуляції еналаприлату після багатократного перорального застосування еналаприлу становить 11 годин. Прийом їжі не впливає на абсорбцію еналаприлу у шлунково-кишковому тракті. Об’єм абсорбції і гідроліз еналаприлу є подібними при прийомі різних доз у межах рекомендованого терапевтичного діапазону.

  Гідрохлоротіазид

  При моніторінгу рівнів у плазмі крові протягом принаймні 24 годин період напіввиведення із плазми крові становив 5,6-14,8 години. Гідрохлоротіазид не метаболізується, але швидко виводиться нирками. При пероральному застосуванні як мінімум 61 % дози виводиться у незміненому вигляді протягом 24 годин. Гідрохлоротіазид проникає через плацентарний і не проникає через гематоенцефалічний бар’єр.

  Еналаприл/гідрохлоротіазид

  Одночасне багатократне застосування еналаприлу і гідрохлоротіазиду незначним чином або взагалі не впливає на біодоступність цих препаратів. Комбінована таблетка є біоеквівалентною до окремих її компонентів, що застосовуються одночасно.

  Показання

  Артеріальна гіпертензія у пацієнтів, яким показана комбінована терапія.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до еналаприлу та до інших інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), гідрохлоротіазиду та до інших похідних сульфонамідів або до інших компонентів препаратів Енап-H або Енап-HL. Наявність в анамнезі ангіоневротичного набряку, пов’язаного з попереднім лікуванням інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту. Спадковий або ідіопатичний ангіоневротичний набряк. Пацієнти з тяжкими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв або рівень креатиніну у сироватці крові перевищує 265 мкмоль/л (3 мг/100 мл). Стеноз ниркової артерії. Протипоказано під час проведення гемодіалізу. Клінічний стан після трансплантації нирки. Тяжкі порушення функції печінки. Анурія, первинний гіперальдостеронізм. Протипоказано вагітним та жінкам, які планують вагітність (див. «Застосування у період вагітності або годування груддю»). Не слід застосовувати Енап® з препаратами, що містять аліскірен, пацієнтам з цукровим діабетом або з порушенням функції нирок (ШКФ < 60 мл/хв/1,73 м2).

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  Еналприлу малеат та гідрохлоротіазид

  Інші антигіпертензивні препарати

  Супутнє застосування бета-блокаторів, метилдопи, блокаторів кальцієвих каналів може підвищувати гіпотензивний ефект препарату. Одночасне застосування нітрогліцерину та інших нітратів або вазодилататорів може додатково знизити артеріальний тиск.

  Гангліоблокатори або адреноблокатори, поєднані з еналаприлом, слід вводити тільки під ретельним спостереженням за станом пацієнта.

  Літій

  При одночасному застосуванні літію і інгібіторів АПФ оборотно підвищується концентрація літію у сироватці крові і збільшується його токсичність. Одночасне застосування з тіазидними діуретиками може ще підвищити рівні літію та збільшити ризик літієвої токсичності спричиненої інгібіторами АПФ. Застосування Енапу-H або Енапу-HL з літієм не рекомендується, але якщо супутнє застосування визначене як необхідне, слід ретельно перевіряти концентрації літію в сироватці (див. розділ «Особливості застосування»).

  Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), включаючи селективні інгібітори циклооксигенази-2 (ЦОГ-2 інгібітори)

  Нестероїдні протизапальні засоби, включаючи селективні інгібітори циклооксигенази-2 (ЦОГ-2 інгібітори) можуть знижувати ефект діуретиків та інших антигіпертензивних засобів. Таким чином, антигіпертензивний ефект антагоністів ангіотензину ІІ, інгібіторів АПФ та діуретиків може бути послаблений НПЗП, включаючи селективні інгібітори

  ЦОГ-2.

  Супутній прийом НПЗП, включаючи селективні інгібітори, та антагоністів ангіотензину ІІ або інгібіторів АПФ спричиняє додатковий ефект підвищення рівнів калію в сироватці крові та може погіршити функцію нирок. Зазвичай ці явища оборотні.

  Рідко може виникнути гостра ниркова недостатність, особливо у пацієнтів з порушеннями функції нирок (наприклад, пацієнтів літнього віку або пацієнтів зі зниженим об’ємом циркулюючої крові, включаючи тих, які приймають діуретики). Таким чином, препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушеннями функції нирок.

  Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (RAAS)

  Подвійна блокада (наприклад, при додаванні інгібітору АПФ до антагоніста рецептора ангіотензину ІІ) повинна обмежуватися тільки окремими випадками з ретельним контролем артеріального тиску, функції нирок і рівнів електролітів. Під час декількох досліджень повідомлялося, що у пацієнтів зі встановленим атеросклеротичним ураженням судин, серцевою недостатністю або діабетом з кінцевим ураженням органів подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи пов’язана з вищою частотою артеріальної гіпотензії, непритомних станів, гіперкаліємії і погіршення функції нирок (у тому числі гострою нирковою недостатністю) порівняно із такою при застосуванні одного препарату, діючого на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему. Не слід застосовувати Ренітек® з аліскіреном пацієнтам з цукровим діабетом або з порушенням функції нирок (ШКФ < 60 мл/хв/1,73 м2) (див. розділи «Протипоказання» або «Особливості застосування»).

  Еналаприл

  Калійзберігаючі діуретики і калієві добавки

  Інгібітори АПФ послаблюють втрату калію. Калійзберегаючі діуретики (наприклад, спіронолактон, еплеренон, триамтерен або амілорид), калієві добавки або солі, що містять калій, можуть призводити до значного підвищення рівня калію у сироватці крові. Якщо необхідне одночасне застосування через встановлену гіпокаліємію, їх слід застосовувати з обережністю і проводити регулярний моніторинг рівня калію у сироватці крові.

  Діуретики (тіазид або петльові діуретики)

  Попередня терапія високими дозами діуретиків може призвести до зниження об’єму циркулюючої крові в організмі, а потім до ризику артеріальної гіпотензії на початку терапії еналаприлом. Гіпотензивний ефект можна зменшити відміною діуретика, підвищенням об’єму або вживанням солі, або розпочинаючи лікування з низьких доз препарату.

  Трициклічні антидепресанти/антипсихотичні засоби/наркотики

  Одночасне застосування анестетиків, трициклічних антидепресантів і антипсихотичних засобів з інгібіторами АПФ може призводити до подальшого зниження артеріального тиску.

  Препарати золота

  Поодинокі реакції, подібні на реакції на нітрити (симптоми вазодилатації, у тому числі припливи, набряк обличчя, запаморочення, нудота, блювання та артеріальна гіпотензія), спостерігалися у пацієнтів, які лікувалися ін’єкційними препаратами золота (натрію ауротіомалат) та сумісно інгібітором АПФ, у тому числі еналаприлом.

  Симпатоміметики

  Симпатоміметики можуть зменшити антигіпертензивний ефект інгібіторів АПФ.

  Алкоголь

  Алкоголь потенціює гіпотензивний ефект інгібіторів АПФ.

  Антидіабетичні препарати

  Епідеміологічні дослідження вказують на те, що супутнє застосування інгібіторів АПФ та антидіабетичних засобів (інсуліни, пероральні гіпоглікемічні засоби) може підвищити ефект зниження глюкози у крові з ризиком гіпоглікемії. Такий ефект, ймовірно, матиме місце протягом перших тижнів супутнього лікування та у пацієнтів з порушенням функції нирок. Ацетилсаліцилова кислота, тромболітики, бета-блокатори

  Еналаприл можна з обережністю застосовувати разом з ацетилсаліциловою кислотою (коли її застосовують як тромболітичний засіб), тромболітичними засобами і бета-блокаторами.

  Супутня терапія інгібітором АПФ та антагоністом рецепторів ангіотензину

  Повідомлялося, що у пацієнтів з підтвердженою атеросклеротичною хворобою, серцевою недостатністю або з цукровим діабетом з ураженням кінцевого органа супутня терапія інгібітором АПФ та антагоністом рецепторів ангіотензину асоціюється з вищою частотою появи артеріальної гіпотензії, синкопе, гіперкаліємії та погіршення функції нирок (включаючи гостру ниркову недостатність) порівняно з такою при застосуванні тільки препарату ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Подвійна блокада (наприклад, комбінуванням інгібітору АПФ з антагоністом рецепторів ангіотензину ІІ) повинна обмежуватись індивідуально визначеними випадками та супроводжуватись ретельним моніторингом функції нирок, рівнів калію та артеріального тиску.

  Гідрохлоротіазид

  Недеполяризуючі міорелаксанти

  Тіазидні діуретики можуть посилити реакцію у відповідь на тубокурарин.

  Алкоголь, барбітурати, наркотичні аналгетики

  Може відбуватися потенціювання ортостатичної гіпотензії.

  Антидіабетичні препарати (пероральні гіпоглікемічні препарати та інсулін)

  Застосування антидіабетичних препаратів та тіазидних діуретиків може потребувати коригування дози антидіабетичного препарату.

  Холестирамін та смоли колестиполу

  Аніонно-обмінні смоли можуть зменшити всмоктування гідрохлоротіазиду. Однократні дози холестираміну або смол колестиполу знижують всмоктування гідрохлоротіазиду зі шлунково-кишкового тракту відповідно на 85 та 43 %.

  Підвищення інтервалу QT (наприклад, прокаїнамід, аміодарон, соталол)

  Підвищений ризик тахікардії типу «пірует».

  Серцеві глікозиди

  Гіпокаліємія може підвищити чутливість або збільшити клінічну відповідь серця на токсичність дигіталісу (наприклад, підвищена шлуночкова збудливість).

  Кортикостероїди, адренокортикотропний гормон

  Одночасне застосування з тіазидними діуретиками призводить до інтенсивного зниження електролітів, зокрема до гіпокаліємії.

  Калійуретичні діуретики (наприклад, фуросемід), карбеноксолон або зловживання проносними засобами Гідрохлоротіазид може спричинити підвищення втрати калію і/або магнію.

  Пресорні аміни (наприклад, адреналін)

  Тіазиди можуть знизити реакцію у відповідь на пресорні аміни, але недостатньо для того, щоб виключати супутній прийом.

  Цитотоксичні препарати (наприклад, циклофосфамід, метотрексат)

  Тіазиди, включаючи гідрохлоротіазид, можуть зменшити виведення цитотоксичних лікарських засобів через нирки та посилити їхні мієлосупресивні ефекти.

  Інгібітори простагландин-синтази

  У деяких пацієнтів їх застосування може зменшувати діуретичні, натрійуретичні та антигіпертензивні ефекти діуретиків.

  Особливості застосування

  Еналаприл та гідрохлоротіазид

  Артеріальна гіпотензія та дисбаланс електролітів

  Симптоматичну артеріальну гіпотензію рідко спостерігають у пацієнтів із неускладненою артеріальною гіпертензією. У пацієнтів з артеріальною гіпертензією, які отримують Енап-H або Енап-HL, артеріальна гіпертензія розвивається частіше у пацієнтів із виснаженням солі/об’єму, наприклад, унаслідок терапії діуретиками, обмеження вживання солі, діалізу, наявності діареї або блювання. Необхідно проводити регулярний контроль рівня електролітів у сироватці крові для таких пацієнтів. Симптоматична артеріальна гіпотензія спостерігалася у пацієнтів із серцевою недостатністю, яка супроводжувалася або не супроводжувалася нирковою недостатністю. Артеріальна гіпотензія розвивалася частіше у пацієнтів із тяжкими формами серцевої недостатності, яким застосовували вищі дози петльових діуретиків, з гіпонатріємією або порушеннями функції нирок. Таким пацієнтам лікування препаратом слід розпочинати під наглядом лікаря. При зміні дози Енапу-H або Енапу-HL та/або діуретика нагляд має бути особливо ретельним. Аналогічним чином слід вести спостереження за пацієнтами з ішемічною хворобою серця, а також із захворюваннями судин мозку, в яких різке зниження артеріального тиску може призвести до інфаркту міокарда або інсульту.

  При розвитку артеріальної гіпотензії пацієнта слід покласти на спину та, якщо необхідно, ввести внутрішньовенно 0,9 % розчин натрію хлориду. Транзиторна артеріальна гіпотензія при прийомі препарату не є протипоказанням для лікування, яке можна продовжувати після нормалізації артеріального тиску та відновлення об’єму рідини.

  У деяких пацієнтів із серцевою недостатністю і нормальним або зниженим артеріальним тиском препарат може додатково знизити рівень артеріального тиску. Таку реакцію на прийом препарату можна очікувати і її не слід розцінювати як підставу для припинення лікування. У тих випадках, коли артеріальна гіпотензія стає резистентною до лікування, слід знизити дозу та/або припинити лікування діуретиком та або препаратом Енап-H або Енап-HL.

  Порушення функції нирок

  Повідомлялося про порушення функції нирок, спричинене еналаприлом, особливо у пацієнтів із тяжкою серцевою недостатністю або захворюваннями нирок, включаючи стеноз ниркових артерій. Якщо діагноз встановлено швидко і проведено відповідне лікування, ниркова недостатність, пов’язана з терапією еналаприлом, зазвичай оборотна.

  У деяких пацієнтів з артеріальною гіпертензією без раніше існуючої ниркової недостатності при прийомі еналаприли разом з діуретиком спостерігається підвищення сечовини і креатиніну у сироватці крові. Можуть знадобитися зниження дози еналаприлу та/або припинення прийому діуретиків. У такому разі необхідно враховувати можливість існування стенозу ниркових артерій.

  Гіперкаліємія

  Комбінація еналаприлу та діуретика в низьких дозах може спричинити виникнення гіперкаліємії.

  Літій

  Супутній прийом еналаприлу та літію зазвичай не рекомендується.

  Пацієнти літнього віку

  Ефективність і переносимість еналаприлу малеату і гідрохлоротіазиду, що застосовуються одночасно, подібні як у пацієнтів літнього віку, так і у молодших дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

  Застосування дітям

  Безпека та ефективність застосування препарату дітям не встановлені.

  Еналаприл

  Аортальний або мітральний стеноз/гіпертрофічна кардіоміопатія

  Як і усі вазодилататори, інгібітори АПФ необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам із стенозом мітрального клапана і блокадою відтоку з лівого шлуночка. Їх застосування слід запобігати у разі кардіогенного шоку та обструкції вихідного отвору лівого шлуночка.

  Реноваскулярна гіпертензія

  У пацієнтів із двобічним стенозом ниркових артерій або зі стенозом аорти єдиної здорової нирки, які приймають АПФ інгібітори, існує підвищений ризик розвитку артеріальної гіпотензії. Навіть при слабких змінах креатиніну сироватки крові може погіршитися функція нирок. У цих пацієнтів лікування слід розпочинати під суворим медичним контролем, з низьких доз і при ретельному коригуванні доз та контролі функції нирок.

  Пацієнти, які перебувають на гемодіалізі

  У пацієнтів, які перебувають на діалізі з використанням мембран із високою проникністю (наприклад, AN 69) і супутнім лікуванням інгібіторами АПФ, у деяких випадках розвивалися анафілактоїдні реакції. Тому для таких пацієнтів рекомендується застосування діалізних мембран іншого типу або антигіпертензивних засобів іншої групи.

  Пересадка нирок

  Досвід застосування Енапу-H або Енапу-HL пацієнтам із нещодавно перенесеною пересадкою нирки відсутній. Тому лікування препаратом для них не рекомендується.

  Порушення функції печінки

  Дуже рідко із застосуванням інгібіторів АПФ пов’язують синдром, який розпочинається з холестатичної жовтяниці і прогресує до некрозу печінки, іноді з летальним наслідком. Механізм цього синдрому невідомий. Пацієнтам, які отримують інгібітори АПФ, при виникненні жовтяниці або значному підвищенні печінкових ферментів слід припинити їх прийом і отримати відповідну медичну допомогу.

  Нейтропенія/агранулоцитоз

  Були повідомлення про нейтропенію/агранулоцитоз, тромбоцитопенію та анемію у пацієнтів, які отримують терапію інгібіторами АПФ. Нейтропенія рідко виникає у пацієнтів із нормальною функцією нирок і без особливих факторів ризику. Еналаприл слід дуже обережно застосовувати пацієнтам із колагенозом, при імунонодепресивній терапії, при лікуванні алопуринолом або прокаїнамідом, або при комбінації вищевказаних факторів ризику, особливо якщо раніше встановлено порушення функції нирок. У деяких з таких пацієнтів розвиваються тяжкі інфекції, які іноді не реагують на інтенсивну терапію антибіотиками.

  При застосуванні еналаприлу цим пацієнтам рекомендується періодичний моніторинг лейкоцитів, а пацієнта слід попередити щодо інформування лікаря про будь-які ознаки інфекції.

  Гіперкаліємія

  У деяких пацієнтів при прийомі інгібіторів АПФ, включаючи еналаприл, відзначалося збільшення концентрації калію у сироватці крові. До факторів ризику виникнення гіперкаліємії належать ниркова недостатність або зниження функції нирок, вік (понад 70 років), цукровий діабет, інтеркурентні стани, такі як дегідратація, гостра серцева недостатність, метаболічний ацидоз та одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків (наприклад, спіронолактон, еплеренон, триамтерен або амілорид), харчових добавок, що містять калій, або замінників солі з калієм; або інших препаратів, що викликають підвищення концентрації калію у сироватці крові (наприклад, гепарин). Застосування харчових добавок, що містять калій, калійзберігаючих діуретиків або замінників солі з калієм, особливо у пацієнтів з порушеннями функції нирок, може призвести до значного збільшення рівня калію в сироватці крові. Гіперкаліємія може спричинити виникнення серйозної, іноді фатальної аритмії. При одночасному застосуванні Енапу-Н або Енапу-HL і будь-якого з зазначених засобів слід регулярно перевіряти рівень калію у сироватці крові.

  Гіпоглікемія

  Пацієнтам, хворим на цукровий діабет, які приймають пероральні антидіабетичні препарати або інсулін, необхідний ретельний глікемічний контроль, особливо у перший місяць лікування інгібіторами АПФ.

  Підвищена чутливість/ангіоневротичний набряк

  У пацієнтів, яких лікували інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, включаючи Енап-Н або Енап-HL, у деяких випадках з’являвся ангіоневротичний набряк обличчя, кінцівок, губ, язика, голосової щілини та/або гортані. Він може виникати у будь-який час протягом лікування. У такому випадку застосування Енапу-Н або Енапу-HL необхідно негайно припинити і встановити постійне спостереження за пацієнтом, щоб упевнитися у повному зникненні симптомів. Навіть якщо відзначається лише набряк язика при відсутності дихального дистресу, пацієнту може знадобитися тривале спостереження, оскільки лікування антигістамінними і кортикостероїдними агентами може бути недостатнім.

  Дуже рідко повідомлялося про фатальний ангіоневротичний набряк гортані або язика. При виникненні набряку язика, голосової щілини або гортані ймовірне виникнення обструкції дихальних шляхів, особливо у пацієнтів, які перенесли операцію на органах дихання. У цих випадках необхідне застосування невідкладної терапії, яка може включати підшкірне введення розчину адреналіну 1:1000 (0,3-0,5 мл) та/або заходи для забезпечення вільної прохідності дихальних шляхів.

  У представників негроїдної раси, які застосовували інгібітори АПФ, частіше виникав ангіоневротичний набряк порівняно з пацієнтами інших рас.

  Пацієнти, які мають в анамнезі ангіоневротичний набряк, який не пов’язують із застосуванням інгібіторів АПФ, можуть мати підвищений ризик його виникнення і при застосуванні інгібіторів АПФ.

  Анафілактоїдні реакції при десенсибілізуючій терапії

  Зрідка у пацієнтів, які отримували інгібітори АПФ, під час проведення десенсибілізації алергеном з отрути перетинчастокрилих, розвивалися анафілактоїдні реакції, що могли бути загрозливими до життя пацієнтів. Подібних реакцій можна уникнути, якщо до початку гіпосенсенсибілізації тимчасово припинити прийом інгібітора АПФ.

  Анафілактоїдні реакції при аферезі ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ)

  Рідко при аферезі ЛПНЩ за допомогою декстрансульфату у пацієнтів, які отримують інгібітори АПФ, можуть проявлятися небезпечні для життя анафілактоїдні реакції. Таких реакцій можна уникнути при тимчасовій відміні терапії інгібітором АПФ перед кожним аферезом.

  Кашель

  Повідомлялося про виникнення кашлю при лікуванні інгібіторами АПФ. Зазвичай кашель носить непродуктивний, стійкий характер і припиняється після відміни препарату. Кашель у зв’язку з лікуванням інгібітором АПФ необхідно враховувати при диференційній діагностиці кашлю.

  Хірургічні операції/анестезія

  Під час великих хірургічних операцій або при анестезії із застосуванням препаратів, які спричиняють артеріальну гіпотензію, еналаприл блокує утворення ангіотензину ІІ вторинно до компенсаторного вивільнення реніну. Якщо при цьому розвивається артеріальна гіпотензія, яку можна пояснити цими механізмами взаємодії, вона коригується за допомогою збільшення об’єму рідини. 

  Расовий фактор

  Як повідомлялося для інших інгібіторів АПФ, еналоприл може менш ефективно знижувати артеріальний тиск у пацієнтів негроїдної раси з гіпертензією, ніж у пацієнтів іншої раси, що, можливо, пояснюється низьким рівнем реніну у крові цих пацієнтів.

  Гідрохлоротіазид

  Порушення функції нирок

  Тіазиди можуть виявитися недостатньо ефективними діуретиками для лікування пацієнтів з порушенням функції нирок, а також коли рівень кліренсу креатиніну 30 мл/хв і нижче (тобто при помірній або вираженій нирковій недостатності).

  Таблетки Енапу-H або Енапу-HL не слід призначати пацієнтам з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 80 мл/хв), доки титрування окремих компонентів препарату не вкаже на необхідність доз, присутніх у комбінованих таблетках.

  Порушення функції печінки

  Тіазиди слід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеннями функції печінки або прогресуючим захворюванням печінки, оскільки навіть при незначних відхиленнях рідинного та електролітного балансу може виникнути печінкова кома.

  Метаболічні та ендокринні ефекти

  Терапія тіазидами може змінювати толерантність до глюкози. Може бути потрібною корекція доз антидіабетичних препаратів, включаючи інсулін.

  Тіазиди можуть знижувати рівні натрію, магнію та калію у сироватці крові.

  Підвищення рівнів холестерину та тригліцеридів може асоціюватися з терапією тіазидними діуретиками; однак протягом застосування малих доз (12,5 мг) повідомлялося про мінімальний ефект або про його відсутність.

  Тіазиди можуть знизити виділення кальцію з сечею та спричинити періодичне незначне підвищення кальцію у сироватці крові.

  Виражена гіперкальціємія може бути проявом прихованого гіперпаратиреоїдизму. Застосування тіазидів слід припинити перед проведенням тестів щодо функції щитовидної залози.

  Терапія тіазидними діуретиками може спричиняти гіперурикемію та/або загострення подагри у деяких ацієнтів. Однак еналаприл може підвищувати рівень сечової кислоти у сечі та, таким чином може послабити гіперурикемічний ефект гідрохлоротіазиду.

  Хоча немає наявних даних з контрольованих клінічних досліджень для пацієнтів, які отримують Енап-H або Енап-HL, їм, як для пацієнтів, які отримують діуретичну терапію, слід регулярно вимірювати рівні електролітів у сироватці через відповідні інтервали часу.

  Тіазиди (включаючи гідрохлоротіазид) можуть спричиняти дисбаланс рідини та електролітів (гіпокаліємія, гіпонатріємія і гіпохлоремічний алкалоз). Небезпечними ознаками порушення водно-електролітного балансу є ксеростомія, спрага, слабкість, летаргічний сон, сонливість, втомлюваність, м’язовий біль або судоми, м’язова слабкість, артеріальна гіпотензія, олігурія, тахікардія, порушення з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання).

  Хоча протягом застосування тіазидних діуретиків може виникнути гіпокаліємія, сумісна терапія з еналаприлом може зменшити гіпокаліємію, спричинену застосуванням діуретика. Ризик гіпокаліємії може підвищуватися у пацієнтів з цирозом печінки, у пацієнтів з підвищеним діурезом, з недостатнім пероральним вживанням електролітів та у пацієнтів, які одночасно отримують терапію кортикостероїдами або адренокортикотропним гормоном (АКТГ).

  У спекотну погоду у пацієнтів, які схильні до набряків, може виникнути гіпонатріємія. Дефіцит хлоридів зазвичай помірний та не потребує лікування.

  Тіазиди підвищують виведення магнію з сечею, що може призвести до гіпомагнеземії.

  Антидопінговий тест

  Препарат містить гідрохлоротіазид, що може давати позитивний результат в антидопінговому тесті.

  Підвищена чутливість

  У пацієнтів, схильних до алергії, або у хворих на бронхіальну астму в анамнезі можуть виникати реакції підвищеної чутливості до гідрохлоротіазиду.

  При застосуванні тіазидних діуретиків спостерігалося загострення або активація системного червоного вовчака.

  Особливі застереження щодо неактивних компонентів препарату.

  Енап-H та Енап-HL містять лактозу. Пацієнтам з рідкісними спадковими порушеннями галактозної недостатності, лактазної недостатності Лаппа чи синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати цей препарат.

  Застосування у період вагітності та годування груддю.

  Інгібітори АПФ протипоказано застосовувати вагітним та жінкам, які планують вагітність (див. розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»).

  Пацієнток, які планують вагітність, слід перевести на альтернативне антигіпертензивне лікування, яке має затверджений профіль безпеки застосування під час вагітності. Якщо вагітність встановлена, лікування інгібіторами АПФ слід негайно припинити та, якщо це можливо, розпочати альтернативну терапію.

  Епідеміологічні висновки відносно ризику тератогенності після впливу інгібіторів АПФ протягом І триместру вагітності не є однозначними; однак не можна виключати деякого підвищення ризику. Відомо, що застосування інгібіторів АПФ під час ІІ і ІІІ триместру вагітності може зумовити розвиток фетотоксичності (зниження функції нирок, олігогідрамніон, ретардацію окостеніння черепа) і неонатальну токсичність (ниркову недостатність, гіпотензію, гіперкаліємію).

  При призначенні еналаприлу необхідно інформувати пацієнтку відносно потенційної шкоди для плода.

  Якщо прийом інгібіторів АПФ відбувався під час вагітності, слід проводити періодичні ультразвукові обстеження для оцінки інтраамніотичного простору. Однак як лікарям, так і пацієнтам необхідно знати про те, що олігоамніон може розвинутися вже після появи у плода необоротних ушкоджень.

  Якщо застосування інгібіторів АПФ відбулося у ІІ триместрі вагітності, рекомендується провести ультразвукове дослідження функції нирок ембріона та черепа ембріона.

  Немовлят, матері яких приймали інгібітори АПФ, слід ретельно перевіряти на предмет артеріальної гіпотензії, олігурії та гіперкаліємії. Еналаприл, який має здатність проникати крізь плаценту, можна частково вивести з організму новонародженого шляхом перитонеального діалізу; теоретично його можна вивести шляхом обмінного переливання крові, хоча немає досвіду щодо проведення останньої процедури.

  Гідрохлоротіазид

  Досвід застосування гідрохлоротіазиду у період вагітності, особливо у період І триместру, обмежений. Даних, отриманих з досліджень на тваринах, недостатньо.

  Гідрохлоротіазид проникає крізь плацентарний бар’єр. При застосуванні у ІІ та ІІІ триместрах вагітності гідрохлоротіазид може порушити фетоплацентарний кровообіг і зумовлювати жовтяницю у плода або у новонародженої дитини, електролітний дисбаланс і тромбоцитопенію.

  Гідрохлоротіазид не можна застосовувати для лікування набряків, артеріальної гіпертензії чи прееклампсії у вагітних, оскільки замість сприятливого впливу на перебіг захворювання він підвищує ризик зменшення об’єму плазми та погіршує матковоплацентарне кровопостачання.

  Гідрохлоротіазид не слід використовувати для лікування есенціальної артеріальної гіпертензії у вагітних.

  Гідрохлоротіазид не можна застосовувати у період вагітності.

  Годування груддю

  Еналаприл

  Обмежені фармакокінетичні дані свідчать про дуже низькі концентрації у грудному молоці (див. розділ «Фармакокінетика»). Хоча такі концентрації і вважаються клінічно незначними, застосування препаратів Енап-H або Енап-HL не рекомендується під час годування груддю новонароджених, оскільки існує гіпотетичний ризик ефектів з боку серцево-судинної системи та нирок, а також через недостатній досвід такого застосування.

  Гідрохлоротіазид

  Гідрохлоротіазид проникає у грудне молоко; його застосування у період годування груддю протипоказане. Якщо його застосування вкрай необхідне, годування груддю необхідно припинити.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Під час керування автомобілем та іншими механічними засобами слід бути обережними та враховувати можливість виникнення небажаних реакцій з боку нервової системи, таких як запаморочення або сонливість.

  Спосіб застосування та дози

  Артеріальна гіпертензія

  Таблетки з фіксованою комбінацією еналаприлу малеату та гідрохлоротіазиду призначають пацієнтам, у яких артеріальний тиск недостатньо контролюється тільки одним еналаприлом.

  Застосування фіксованої комбінації еналаприлу малеату і гідрохлоротіазиду не підходить для початкової терапії та зазвичай рекомендується після коригування доз індивідуальних компонентів. При клінічній доцільності можна переходити одразу від монотерапії до фіксованої комбінації.

  Режим дозування встановлюють індивідуально залежно від стану хворого та ступеня тяжкості артеріальної гіпертензії. Лікування слід розпочинати з низьких доз препарату з поступовим збільшенням дозування. Препарат застосовують перорально незалежно від прийому їжі. Встановлену добову дозу слід приймати вранці разом із великою кількістю рідини.

  Зазвичай доза становить 1 таблетку, яку застосовують 1 раз на добу. При необхідності дозування може бути підвищене до 2 таблеток на добу, які застосовують 1 раз на добу.

  Таблетки з фіксованою комбінацією 10 мг/25 мг та 20 мг/12,5 мг можуть замінити терапію, що складається з прийому окремо 10 або 20 мг еналаприлу та відповідно 25 або 12,5 мг гідрохлоротіазиду, у пацієнтів, стан яких стабілізовано лікуванням індивідуальними компонентами.

  Попереднє лікування діуретиками: симптоматична гіпотензія може виникнути на початку терапії Енапом-H або Енапом-HL. Частіше вона спостерігається у пацієнтів‚ у яких попередня терапія діурет

  Обратите внимание, что инструкция по применению Энап Hl упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!

 • Аналоги Энап Hl по действующему веществу «Гидрохлоротиазид,Эналаприл»

  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  7440грн Купить В наличии
  Производитель: Novartis Pharma (Швейцария) Novartis Pharma (Швейцария)
  20389грн Купить В наличии
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  16360грн Купить В наличии
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  15871грн Купить В наличии
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  12979грн Купить В наличии
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  13981грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  15056грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  16310грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  13418грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  18496грн Купить В наличии
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  930грн Купить В наличии
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  2562грн Купить В наличии
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  21492грн Купить В наличии
  Производитель: Gedeon Richter (Венгрия) Gedeon Richter (Венгрия)
  3001грн Купить В наличии
  Производитель: Pfizer Inc. (США) Pfizer Inc. (США)
  2749грн Купить В наличии
  Производитель: Pfizer Inc. (США) Pfizer Inc. (США)
  19396грн Купить В наличии
  Производитель: Луганский ХФЗ (Украина, Луганск) Луганский ХФЗ (Украина, Луганск)
  7757грн Купить В наличии
  Производитель: Луганский ХФЗ (Украина, Луганск) Луганский ХФЗ (Украина, Луганск)
  7193грн Купить В наличии
  Производитель: Novartis Pharma (Швейцария) Novartis Pharma (Швейцария)
  35322грн Купить В наличии
  Производитель: Novartis Pharma (Швейцария) Novartis Pharma (Швейцария)
  22639грн Купить В наличии
  Производитель: Medochemie (Кипр) Medochemie (Кипр)
  16860грн Купить В наличии
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  2226грн Купить В наличии
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  582грн Купить В наличии
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  4096грн Купить В наличии
  Производитель: Органосин (Украина) Органосин (Украина)
  15226грн Купить В наличии
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  6881грн Купить В наличии
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  6131грн Купить В наличии
  Производитель: Органосин (Украина) Органосин (Украина)
  28931грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  11797грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  9951грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  13836грн Купить В наличии
  Производитель: Gedeon Richter (Венгрия) Gedeon Richter (Венгрия)
  18113грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  2646грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  1451грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  6346грн Купить В наличии
  Производитель: Киевский витаминный завод (Украина, Киев) Киевский витаминный завод (Украина, Киев)
  15047грн Купить В наличии
  Производитель: Киевский витаминный завод (Украина, Киев) Киевский витаминный завод (Украина, Киев)
  15810грн Купить В наличии
  Производитель: Recordati Ireland (Ирландия) Recordati Ireland (Ирландия)
  50117грн Купить В наличии
  Производитель: Recordati Ireland (Ирландия) Recordati Ireland (Ирландия)
  39944грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  13485грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  7254грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  9233грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  15049грн Купить В наличии
  Производитель: Красная звезда (Украина, Харьков) Красная звезда (Украина, Харьков)
  1063грн Купить В наличии
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  00грн Купить В наличии
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  00грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  725грн Купить В наличии
  Производитель: Лубныфарм (Украина, Лубны) Лубныфарм (Украина, Лубны)
  1086грн Купить В наличии
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  41860грн Купить В наличии
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  5316грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  11997грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  18139грн Купить В наличии
  Производитель: Boehringer Ingelheim (Германия) Boehringer Ingelheim (Германия)
  87348грн Купить В наличии
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  32222грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  35076грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  34453грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  19679грн Купить В наличии
  Производитель: Hemofarm (Сербия) Hemofarm (Сербия)
  11947грн Купить В наличии
  Производитель: Hemofarm (Сербия) Hemofarm (Сербия)
  12616грн Купить В наличии
  Производитель: Ferrer Internacional (Испания) Ferrer Internacional (Испания)
  29880грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  7457грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  3216грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  7323грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  256грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  4667грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  11372грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  8188грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  7232грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  6122грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  1470грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  7952грн Купить В наличии
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  1390грн Купить В наличии
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  00грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  1112грн Купить В наличии
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  1623грн Купить В наличии
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  00грн Купить В наличии
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  5966грн Купить В наличии
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  5825грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  988грн Купить В наличии
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  1816грн Купить В наличии
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  1364грн Купить В наличии
  Производитель: Санофи-Авентис Украина (Украина) Санофи-Авентис Украина (Украина)
  16526грн Купить В наличии
  Производитель: Санофи-Авентис Украина (Украина) Санофи-Авентис Украина (Украина)
  2603грн Купить В наличии
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  10660грн Купить В наличии
  Производитель: Киевский витаминный завод (Украина, Киев) Киевский витаминный завод (Украина, Киев)
  2232грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  24256грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  3958грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  22322грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  10379грн Купить В наличии
  Производитель: Zentiva (Чешская Республика) Zentiva (Чешская Республика)
  37440грн Купить В наличии
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  8495грн Купить В наличии
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  6310грн Купить В наличии
  Производитель: Teva (Израиль) Teva (Израиль)
  10645грн Купить В наличии
  Производитель: Teva (Израиль) Teva (Израиль)
  6510грн Купить В наличии
  Производитель: IPCA (Индия) IPCA (Индия)
  1590грн Купить В наличии
  Производитель: IPCA (Индия) IPCA (Индия)
  14143грн Купить В наличии
  Производитель: Recordati Ireland (Ирландия) Recordati Ireland (Ирландия)
  31170грн Купить В наличии
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  44140грн Купить В наличии
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  43199грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  5911грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  6085грн Купить В наличии
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  6048грн Купить В наличии
  Производитель: Киевский витаминный завод (Украина, Киев) Киевский витаминный завод (Украина, Киев)
  19410грн Купить В наличии
  Производитель: Киевский витаминный завод (Украина, Киев) Киевский витаминный завод (Украина, Киев)
  15744грн Купить В наличии
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  16252грн Купить В наличии
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  19995грн Купить В наличии
  Производитель: Sanofi-Aventis (Венгрия) Sanofi-Aventis (Венгрия)
  5386грн Купить В наличии
  Производитель: Sanofi-Aventis (Венгрия) Sanofi-Aventis (Венгрия)
  10242грн Купить В наличии
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  1023грн Купить В наличии
  Производитель: Polpharma (Польша) Polpharma (Польша)
  25034грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  5360грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  38053грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  1461грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  48087грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  19913грн Купить В наличии
  Производитель: Berlin-Chemie (Германия) Berlin-Chemie (Германия)
  417грн Купить В наличии
  Производитель: Berlin-Chemie (Германия) Berlin-Chemie (Германия)
  9612грн Купить В наличии
  Производитель: Berlin-Chemie (Германия) Berlin-Chemie (Германия)
  6298грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  16187грн Купить В наличии
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  24960грн Купить В наличии
  Производитель: Actavis Group (Исландия) Actavis Group (Исландия)
  15360грн
  Производитель: Berlin-Chemie (Германия) Berlin-Chemie (Германия)
  9844грн
  Производитель: Actavis Group (Исландия) Actavis Group (Исландия)
  25542грн
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  8748грн
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  7188грн
  Производитель: Recordati Ireland (Ирландия) Recordati Ireland (Ирландия)
  33877грн
  Производитель: Gedeon Richter (Венгрия) Gedeon Richter (Венгрия)
  19162грн
  Производитель: Zentiva (Чешская Республика) Zentiva (Чешская Республика)
  16891грн
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  24785грн
  Производитель: Propharma International (Мальта) Propharma International (Мальта)
  19271грн
  Производитель: Propharma International (Мальта) Propharma International (Мальта)
  15799грн
  Производитель: Dr. Reddy`s (Индия) Dr. Reddy`s (Индия)
  3646грн
  Производитель: Bosnalijek (Республика Босния-Герцеговина) Bosnalijek (Республика Босния-Герцеговина)
  7476грн
  Производитель: Bosnalijek (Республика Босния-Герцеговина) Bosnalijek (Республика Босния-Герцеговина)
  9880грн
  Производитель: Фарма Старт (Украина, Киев) Фарма Старт (Украина, Киев)
  00грн
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  300грн
  Производитель: Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария) Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария)
  600грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  5040грн
  Производитель: Alembic Ltd (Индия) Alembic Ltd (Индия)
  1080грн
  Производитель: Unique (Индия) Unique (Индия)
  960грн
  Производитель: Intas Pharmaceuticals (Индия) Intas Pharmaceuticals (Индия)
  960грн
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  600грн
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  1249875грн
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  1250грн
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  1440грн
  Производитель: Оболенское ФП (Россия, Оболенское) Оболенское ФП (Россия, Оболенское)
  2400грн
  Производитель: Львовтехнофарм (Украина, Львов) Львовтехнофарм (Украина, Львов)
  6720грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  5999400грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  6000грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  7200грн
  Производитель: Авант (Украина, Киев) Авант (Украина, Киев)
  1200грн
  Производитель: Авант (Украина, Киев) Авант (Украина, Киев)
  7200грн
  Производитель: Авант (Украина, Киев) Авант (Украина, Киев)
  1200грн
  Производитель: Львовтехнофарм (Украина, Львов) Львовтехнофарм (Украина, Львов)
  3360грн
  Производитель: Boehringer Ingelheim (Австрия) Boehringer Ingelheim (Австрия)
  960грн
  Производитель: Intas Pharmaceuticals (Индия) Intas Pharmaceuticals (Индия)
  7200грн
  Производитель: Menon Pharma (Индия) Menon Pharma (Индия)
  720грн
  Производитель: Menon Pharma (Индия) Menon Pharma (Индия)
  2160грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  5040грн
  Производитель: Labormed Pharma (Румыния) Labormed Pharma (Румыния)
  12000грн
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  1200грн
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  6250грн
  Производитель: Elegant India (Индия) Elegant India (Индия)
  2000грн
  Производитель: Intas Pharmaceuticals (Индия) Intas Pharmaceuticals (Индия)
  600грн
  Производитель: Intas Pharmaceuticals (Индия) Intas Pharmaceuticals (Индия)
  7680грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  12000грн
  Производитель: Seda Pharma (Великобритания) Seda Pharma (Великобритания)
  40000грн
  Производитель: Apotex (Канада) Apotex (Канада)
  2160грн
  Производитель: Winthrop Arzneimittel (Германия) Winthrop Arzneimittel (Германия)
  45379грн
  Производитель: Winthrop Arzneimittel (Германия) Winthrop Arzneimittel (Германия)
  4445грн
  Производитель: Winthrop Arzneimittel (Германия) Winthrop Arzneimittel (Германия)
  16962грн
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  231грн
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  3460грн
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  9174грн
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  8269грн
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  29480грн
  Производитель: American Norton Corporation (США) American Norton Corporation (США)
  11520грн
  Производитель: Elegant India (Индия) Elegant India (Индия)
  1249875грн
  Производитель: Elegant India (Индия) Elegant India (Индия)
  1249875грн
  Производитель: Elegant India (Индия) Elegant India (Индия)
  1249875грн
  Производитель: Elegant India (Индия) Elegant India (Индия)
  1249875грн
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  4800грн
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  1199880грн
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  750грн
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  9599040грн
  Производитель: LOK-BETA Pharmaceuticals (Индия) LOK-BETA Pharmaceuticals (Индия)
  15360грн
  Производитель: Авант (Украина, Киев) Авант (Украина, Киев)
  7200грн
  Производитель: Красная звезда (Украина, Харьков) Красная звезда (Украина, Харьков)
  1199880грн
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  3840грн
  Производитель: Sandoz Pharmaceuticals (Словения) Sandoz Pharmaceuticals (Словения)
  11998800грн
  Производитель: Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария) Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария)
  14400грн
  Производитель: Здоровье (Украина, Харьков) Здоровье (Украина, Харьков)
  1500грн
  Производитель: Фармак (Украина, Киев) Фармак (Украина, Киев)
  1199880грн
  Производитель: Авант (Украина, Киев) Авант (Украина, Киев)
  120грн
  Производитель: Авант (Украина, Киев) Авант (Украина, Киев)
  120грн
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  1199880грн
  Производитель: Agio Pharmaceuticals (Индия) Agio Pharmaceuticals (Индия)
  1249875грн
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  10080грн
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  2880грн
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  2160грн
  Производитель: Menarini International (Люксембург) Menarini International (Люксембург)
  960грн
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  480грн
  Производитель: Gedeon Richter (Венгрия) Gedeon Richter (Венгрия)
  11540грн
  Производитель: Teva (Израиль) Teva (Израиль)
  960грн
  Производитель: Novartis Pharma (Швейцария) Novartis Pharma (Швейцария)
  250грн
  Производитель: Novartis Pharma (Швейцария) Novartis Pharma (Швейцария)
  360грн
  Производитель: Gedeon Richter (Венгрия) Gedeon Richter (Венгрия)
  599940грн
  Производитель: Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария) Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария)
  19664грн
  Производитель: American Norton Corporation (США) American Norton Corporation (США)
  5880грн
  Производитель: Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария) Merck Sharp & Dohme Idea (Швейцария)
  9295грн
  Производитель: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)
  35958грн
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  35310грн
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  11299грн
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  31780грн
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  14713грн
  Производитель: Xantis Pharma Limited (Кипр) Xantis Pharma Limited (Кипр)
  41195грн
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  5143грн
  Производитель: Тева Украина (Украина, Киев) Тева Украина (Украина, Киев)
  1953грн
  Производитель: Novartis Pharma (Швейцария) Novartis Pharma (Швейцария)
  25177грн
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  2265грн

  Информация о полных аналогах Энап Hl (полное совпадение состава действующих веществ, их дозировки и формы выпуска), аналогах в других формах выпуска (совпадение состава действующих веществ и их дозировки), сходных терапевтических эффектах (препараты входящие в одну классификационную группу АТС/ATX) предоставлена с ознакомительной целью и не должна быть использована как руководство к самолечению!

 • Отзывы покупателей о Энап Hl

  Добавить отзыв о Энап HlДобавьте свой отзыв

  Оставляя отзыв о товаре Энап Hl опишите основные преимущества, просто и лаконично охарактеризуйте главные недостатки и общее впечатление от использования товара. Будем благодарны за Ваше мнение о Энап Hl и о качестве обслуживания в «Аптеке Плюс».