Инструкция Длянос
Склад
діюча речовина: ксилометазоліну гідрохлорид;
1 мл розчину містить 0,5 мг ксилометазоліну гідрохлориду;
допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію гідрофосфат додекагідрат, динатрію едетат, натрію дигідрофосфату дигідрат, натрію хлорид, вода очищена.
Лікарська форма
Краплі назальні.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина, безбарвна або злегка жовтуватого кольору, практично без запаху.
Фармакотерапевтична група
Протинабрякові препарати та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях носової порожнини. Симпатоміметики, прості препарати.
Код АТХ R01A А07.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Препарат містить у своєму складі ксилометазолін, який належить до групи a-симпатоміметиків. Ксилометазолін при назальному застосуванні спричиняє звуження кровоносних судин слизової оболонки носа, усуваючи таким чином набряк і гіперемію слизової оболонки носа та носоглотки, що призводить до полегшення носового дихання. Дія препарату розпочинається через декілька хвилин та продовжується до 12 годин.
Фармакокінетика.
При місцевому застосуванні ксилометазолін у плазмі крові практично не виявляється (концентрація у плазмі є близькою до ліміту визначення). Втім, не можна виключати системного впливу тієї кількості діючої речовини, що абсорбувалась, на центральну нервову систему або серцево-судинну систему, особливо у чутливих до ксилометазоліну пацієнтів.
Показання
Симптоматичне лікування закладеності носа при застуді, сінній пропасниці, при інших алергічних ринітах, синуситах.
Для полегшення відтоку секрету при захворюваннях придаткових пазух носа.
Допоміжна терапія у випадках середнього отиту (для усунення набряку слизової оболонки).
Для полегшення проведення риноскопії.
Препарат призначений для лікування дітей віком від 1 до 11 років.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату; закритокутова глаукома, транссфеноїдальна гіпофізектомія або наявність в анамнезі трансфеноїдальної гіпофізектомії або хірургічних втручань з оголюванням твердої мозкової оболонки, сухе запалення слизової оболонки носа, атрофічний риніт, паралельне лікування за допомогою інгібіторів МАО та протягом 14 діб після припинення їх застосування, гострі коронарні захворювання, коронарна астма, гіпертиреоз.
Особливі заходи безпеки
Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском, коронарною недостатністю, збільшеною щитовидною залозою, цукровим діабетом, порфірією, гіпертрофією простати та існуючою феохромоцитомою у зв’язку з можливим системним симпатоміметичним ефектом.
З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з чутливістю до симпатоміметиків, що можуть спричиняти такі симптоми як порушення сну, запаморочення та інше.
Не можна застосовувати препарат протягом довгого часу та перевищувати дозування, оскільки це може призвести до виникнення риніту, спровокованого дією препарату, сухого риніту (атрофії слизової оболонки), зворотного ефекту після припинення лікування та зменшення ефективності дії лікарського засобу.
Препарат містить бензалконію хлорид, що може спричиняти подразнення шкіри.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Може підсилювати дію симпатоміметиків та знижувати вплив препаратів, що пригнічують симпатичні нерви. При використанні разом з β-блокаторами може спричиняти бронхіальний спазм або зниження артеріального тиску. Використання разом з трициклічними або тетрациклічними антидепресантами, інгібіторами МАО (у тому числі протягом 14 діб після припинення їх використання) може призводити до посилення системної дії ксилометазоліну, особливо при передозуванні.
Особливості застосування
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Оскільки препарат має судинозвужувальну дію, його застосування у період вагітності або годування груддю не рекомендується.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Не впливає.
Спосіб застосування та дози
Дітям віком від 1 до 5 років препарат застосовувати під наглядом дорослих по 1-2 краплі у кожен носовий хід, 1-2 рази на добу.
Дітям віком від 6 до 11 років препарат застосовувати під наглядом дорослих по 2-4 краплі у кожен носовий хід, 2-3 рази на добу.
Не слід застосовувати більше 3 разів на добу.
Спосіб застосування:
винятково для назального застосування;
ретельно очистити ніс перед застосуванням препарату;
відкинути голову назад та закапати краплі в одну ніздрю, закриваючи при цьому другу пальцем, та швидко втягнути повітря відкритою ніздрею з закритим ротом;
повторити для другої ніздрі.
З метою запобігання інфікування кожен флакон з препаратом може використовувати лише одна особа.
Тривалість лікування не має перевищувати 7 діб, якщо лікар не призначив інакше.
Діти.
Не рекомендовано застосовувати препарат дітям віком до 1 року. Застосовувати дітям віком від 1 до 11 років лише під наглядом дорослих.
Передозування
При введенні більш ніж 0,2 мг/кг препарату можливе виникнення таких симптомів як втомлюваність, прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску. Дуже рідко при сильному передозуванні, особливо у дітей (наприклад, при випадковому ковтанні високих доз препарату) можуть чергуватися стадії стимуляції і пригнічення центральної нервової системи та серцево-судинної системи. Симптомами стимуляції центральної нервової системи можуть бути занепокоєність, збудження, галюцинації та у тяжких випадках – судоми. Симптомами пригнічення центральної нервової системи можуть бути зниження температури тіла, млявість, сонливість та у найтяжчих випадках – кома.
Також можливе виникнення таких симптомів як звуження або розширення зіниць, пітливість, блідість, ціаноз, нудота, тахікардія, брадикардія, аритмія, асистолія, зниження артеріального тиску, порушення кровообігу, набряк легень, порушення дихання та апное.
Передозування, особливо у дітей, може мати значний вплив на центральну нервову систему, включаючи конвульсії, кому, брадикардію, апное та підвищення артеріального тиску, що згодом змінюється його зниженням.
Лікування тяжкого передозування (>1 мг/кг, що для дітей масою 20 кг відповідає вмісту 4 флаконів препарату) бажано розпочати протягом 1 години після вживання. Для лікування конвульсій використовувати антиконвульсивні препарати типу бензодіазепаму, для зниження артеріального тиску – неселективні α-блокатори (наприклад, доксазоцин, теразоцин). Застосування судинозвужувальних засобів протипоказано. Атропін застосовувати лише у випадку клінічно вираженої брадикардії, що супроводжується зниженням артеріального тиску.
Побічні реакції
З боку нервової системи:
часто (≥1/100,
Обратите внимание, что инструкция по применению
Длянос упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!