Компания Доставка Оплата Гарантия Контакты
Акции
Корзина
Аптека Плюс
Каталог
Категория: Алвобак

Алвобак

Производитель: Alvogen IPCO (Люксембург) Alvogen IPCO (Люксембург)
1403грн Купить В наличии
Доставка:
 • Отделение «Нова Пошта»
 • Курьер «Нова Пошта»
 • Самовывоз из Аптеки
Оплата:
 • На карту ПриватБанка
 • Наложенный платеж
 • Наличными в аптеке
 • Описание
 • Инструкция
 • Аналоги (63)
 • Отзывы (0)
 • Описание Алвобак

  Категория (классификация) товара Алвобак
  Категория:
  • Лекарственные средства
   Действующее (активное) вещество Алвобак
  Действующее вещество:
  • Цефтриаксон
  Код АТХ (ATC) Анатомо-терапевтическо-химическая классификация Алвобак
  Код АТХ:
  • J Средства для лечения инфекций (противомикробные препараты)
  • J01 Антибактериальные средства для системного применения
  • J01D Прочие бета-лактамные антибиотики
  • J01DD Цефалоспорины третьего поколения
  • J01DD04 Цефтриаксон
  Форма выпуска (лекарственная форма) Алвобак
  Форма выпуска:
  • порошок для раствора для инъекций
  Страна производитель товара Алвобак
  Производитель:
  • Alvogen IPCO (Люксембург)
  Дозировка (количество действующих веществ) в Алвобак
  Дозировка:
  •    
  Количество штук в упаковке Алвобак
  Количество в упаковке:
  • 1 шт.

  В «Аптеке Плюс» Вы можете купить Алвобак по низкой цене с доставкой по Украине. Наша интернет-аптека гарантирует подлинность и качество всех реализуемых лекарств, вся продукция сертифицирована, соблюдаются сроки реализации и условия хранения лекарств.

  Купить Алвобак по цене от 140.03 грн до 140.03 грн в интернет-аптеке возможно:

  • онлайн через корзину сайта — кнопка «Купить» (с вами свяжется наш менеджер для подтверждения заказа);
  • сделать быстрый заказ — ссылка «Купить в 1 клик» (с вами свяжется наш менеджер и уточнит условия оплаты и доставки);
  • возможен заказ товара по телефону.

  Оплату товара Алвобак Вы можете осуществить:

  • наличными (при доставке курьером, наложенным платежом, при покупке у нас в аптеке);
  • безналичным способом (оплата картами Visa, MasterCard).

  Доставка Алвобак по всей Украине:

  • осуществляем доставку товаров во все города Украины: Киев, Харьков, Днепропетровск, Одесса, Запорожье, Полтва, Ивано-Франковск, Черкассы, Винница, Сумы... и в любой другой, где работает «Новая Почта»;
  • самовывоз из аптеки (г. Львов).
 • Инструкция Алвобак

  Склад

  діюча речовина: сеftriaxonе;

  1 флакон містить цефтриаксону натрію еквівалентно цефтриаксону 1 г.

  Лікарська форма

  Порошок для розчину для ін’єкцій.

  Фармакотерапевтична група

  Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини. Цефтриаксон.

  Код АТС J01D D04.

  Показання

  Лікування інфекцій, збудники яких чутливі до цефтриаксону:

  інфекції дихальних шляхів, особливо пневмонія, а також інфекції вуха, горла і носа; інфекції органів черевної порожнини (перитоніт, інфекції жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту); інфекції нирок і сечовивідних шляхів; інфекції статевих органів, включаючи гонорею; сепсис; інфекції кісток, м’яких тканин, шкіри, а також ранові інфекції; інфекції у хворих з ослабленим імунним захистом; менінгіт; дисемінований бореліоз Лайма (ранні та пізні стадії захворювання).

  Передопераційна профілактика інфекцій при хірургічних втручаннях на органах шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, сечовивідних шляхів і під час гінекологічних процедур, але лише у випадках потенційної чи відомої контамінації.

  При призначенні цефтриаксону необхідно дотримуватись офіційних рекомендацій з антибіотикотерапії, зокрема рекомендацій з профілактики антибіотикорезистентності.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до цефалоспоринів. За наявності у хворого підвищеної чутливості до пеніциліну слід врахувати можливість перехресної алергічної реакції до цефтриаксону.

  Вік недоношених дітей до 41 тижня із врахуванням строку внутрішньоутробного розвитку (гестаційний вік + вік після народження). Гіпербілірубінемія у новонароджених та недоношених. Дослідження in vitro показали, що цефтриаксон може витісняти білірубін зі зв’язку з альбуміном сироватки крові, що може призвести до ризику розвитку енцефалопатії, спричиненої білірубіном.

  Вік новонароджених ≤ 28 днів:

  при жовтяниці, гіпоальбумінемії, ацидозі, тому що при таких станах зв’язування білірубіну зазвичай порушено; для застосування при необхідності (чи очікуваній необхідності) лікування внутрішньовенними розчинами, які містять кальцій, у тому числі внутрішньовенні вливання, наприклад парентеральне харчування, у зв’язку з ризиком виникнення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

  У новонароджених та недоношених дітей описані випадки виникнення преципітатів у легенях та нирках, які спричинили летальні наслідки при одночасному введенні цефтриаксону та препаратів кальцію. У деяких із цих випадків застосовувалися ті ж самі інфузійні системи для внутрішньовенного введення для цефтриаксону та розчинів, які містять кальцій, і в деяких інфузійних системах для внутрішньовенного введення спостерігалося виникнення преципітатів.

  Ні в якому разі не можна застосовувати цефтриаксон з кальцієвмісними розчинами (розчин Рінгера тощо). Кальцієвмісні розчини не слід призначати протягом 48 годин після останнього введення цефтриаксону.

  Слід виключити гіперчутливість до лідокаїну перед застосуванням цефтриаксону у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій.

  Спосіб застосування та дози

  Цефтриаксон можна застосовувати у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій, повільних внутрішньовенних ін’єкцій або внутрішньовенних інфузій.

  Перед застосуванням препарату необхідно провести шкірний тест на підвищену чутливість за умови відсутності протипоказань до його проведення.

  Не можна використовувати розчинники, які містять кальцій, такі як розчин Рінгера чи розчин Гартмана, для розчинення цефтриаксону у флаконах чи для розведення відновленого розчину для внутрішньовенного введення у зв’язку з вірогідністю утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону. Виникнення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону також може відбуватись при змішуванні цефтриаксону з розчинами, які містять кальцій, в одній інфузійній системі для внутрішньовенного введення. Цефтриаксон не можна змішувати та одночасно вводити з розчинами, які містять кальцій, у тому числі з тривалими інфузіями, які містять кальцій, наприклад, при парентеральному харчуванні (див. «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Дозування та шлях введення залежать від тяжкості інфекції, чутливості збудника та стану пацієнта. Зазвичай препарат вводять 1 раз на добу (кожні 24 години).

  Дорослі і діти віком від 12 років: зазвичай призначають 1 г цефтриаксону 1 раз на добу (кожні 24 години). При тяжких інфекціях або інфекціях, збудники яких мають лише помірну чутливість до цефтриаксону, добову дозу можна збільшувати до 2-4 г.

  Діти

  Новонароджені і діти віком до 12 років

  Новонароджені (до 2 тижнів): 20-50 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Зважаючи на недорозвиненість ферментної системи, добова доза не повинна перевищувати 50 мг/кг маси тіла. Новонародженим внутрішньовенне введення повинно тривати не менше 60 хв, щоб попередити розвиток білірубінової енцефалопатії.

  Препарат протипоказаний для застосування новонародженим віком ≤ 28 днів при необхідності (чи очікуваній необхідності) лікування внутрішньовенними розчинами, які містять кальцій, у тому числі внутрішньовенні вливання, які містять кальцій, наприклад, при парентеральному харчуванні, у зв’язку з ризиком виникнення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону.

  Немовлята віком від 15 днів і діти віком до 12 років: 20-80 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.

  При тяжких інфекціях добову дозу можна збільшувати до 80 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.

  Дітям з масою тіла понад 50 кг призначають дози для дорослих.

  Внутрішньовенні дози 50 мг/кг або вищі слід вводити шляхом інфузії протягом принаймні 30 хв.

  Слід уникати призначення доз, вищих за 80 мг/кг маси тіла, через підвищення ризику виникнення преципітатів.

  Хворі літнього віку

  Хворим літнього віку корекція дози не потрібна, якщо функція печінки та нирок залишається нормальною.

  Тривалість лікування

  Тривалість лікування залежить від перебігу хвороби. Як прийнято при терапії антибіотиками, хворим слід продовжувати приймати цефтриаксон ще протягом як мінімум 48-72 годин після того, як температура нормалізується і аналізи покажуть відсутність збудників.

  Комбінована терапія

  Дослідження показали, що відносно багатьох грамнегативних бактерій існує синергізм між цефтриаксоном і аміноглікозидами. Незважаючи на те, що підвищену ефективність таких комбінацій не завжди можна передбачити, її слід мати на увазі при наявності тяжких, загрозливих для життя інфекцій, спричинених Pseudomonas aeruginosa. Через фізичну несумісність цефтриаксону та аміноглікозидів їх слід вводити окремо в рекомендованих дозах. 

  Дозування в особливих випадках

  Менінгіт

  При бактеріальному менінгіті у немовлят і дітей віком від 15 днів до 12 років лікування розпочинають з дози 100 мг/кг (але не більше 4 г) 1 раз на добу. Як тільки збудник буде ідентифікований, а його чутливість визначена, дозу можна відповідно знизити. Найкращі результати досягалися при такій тривалості лікування:

  Neisseria meningitidis 4 дні Haemophilus influenzae 6 днів Streptococcus pneumoniae 7 днів

  Бореліоз Лайма

  Дорослим та дітям – 50 мг/кг (найвища добова доза – 2 г) 1 раз на добу протягом 14 днів.

  Гонорея (гостра неускладнена)

  Для лікування гонореї (спричиненої утворюючими і неутворюючими пеніциліназу штамами) рекомендується призначати разову дозу 250 мг внутрішньом’язово.

  Профілактика інфекцій у хірургії

  Для профілактики післяопераційних інфекцій у хірургії рекомендується (залежно від ступеня небезпеки зараження) вводити разову дозу 1–2 г цефтриаксону внутрішньом’язово або у вигляді повільної внутрішньовенної ін’єкції за 30–90 хвилин до початку операції. При операціях на товстій та прямій кишці добре зарекомендувало себе одночасне (але окреме) введення 2 г препарату і одного з 5-нітроімідазолів.

  Ниркова або печінкова недостатність

  Хворим із порушеннями функції нирок немає необхідності знижувати дозу, якщо функція печінки залишається нормальною.

  Лише у разі ниркової недостатності в передтермінальній стадії (кліренс креатиніну < 10 мл/хв) добова доза не повинна перевищувати 2 г.

  Хворим із порушеннями функції печінки немає необхідності знижувати дозу, якщо функція нирок залишається нормальною.

  При одночасній тяжкій нирковій та печінковій недостатності слід регулярно визначати концентрацію цефтриаксону у плазмі крові та проводити корекцію дози препарату у разі необхідності.

  Хворим, які перебувають на гемодіалізі, немає потреби в додатковому введенні препарату після діалізу. Однак слід контролювати концентрацію цефтриаксону в сироватці крові щодо можливої корекції дози, оскільки у цих хворих може знижуватися швидкість виведення. Добова доза не повинна перевищувати 2 г.

  Приготування розчинів

  Готувати розчини безпосередньо перед їх застосуванням.

  Свіжоприготовлені розчини зберігають свою фізичну і хімічну стабільність протягом 6 годин при кімнатній температурі (або протягом 24 годин при температурі 2-8 °С). Зберігати розчини в захищеному від світла місці. Залежно від концентрації і тривалості зберігання колір розчинів може варіювати від блідо-жовтого до бурштинового. Ця властивість активної речовини не впливає на ефективність або переносимість препарату.

  Внутрішньом’язова ін’єкція

  Для внутрішньом’язової ін’єкції 250 мг цефтриаксону розчиняють у 1 мл 1 % розчину лідокаїну, а 1 г розчиняють у 3,5 мл 1 % розчину лідокаїну; ін’єкцію роблять глибоко у сідничний м’яз. Цефтриаксон не слід змішувати в одному шприці з іншими ліками.

  Рекомендується вводити не більше 1 г в одну сідницю. Перед ін’єкцією провести шкірну пробу на чутливість до лідокаїну.

  Розчин, що містить лідокаїн, не можна вводити внутрішньовенно.

  Внутрішньовенна ін’єкція

  Для внутрішньовенної ін’єкції розчиняють 250 мг цефтриаксону в 5 мл стерильної води для ін’єкцій, а 1 г цефтриаксону – в 10 мл стерильної води для ін’єкцій; вводять внутрішньовенно повільно (2-4 хв).

  Внутрішньовенне вливання

  Внутрішньовенне вливання повинно тривати не менше 30 хв. Для приготування розчину для вливання розчиняють 2 г Алвобаку в 40 мл одного з таких інфузійних розчинів, вільних від іонів кальцію: 0,9 % хлорид натрію, 0,45 % хлорид натрію + 2,5 % глюкоза, 5 % глюкоза, 10 % глюкоза, 6 % декстран у розчині глюкози 5 %, 6-10 % гідроксіетильований крохмаль. 250 мг цефтриаксону займають об’єм 0,194 мл. Зважаючи на можливу несумісність, розчини, які містять Цефтриаксон, не можна змішувати з розчинами, які містять інші антибіотики, як при приготуванні, так і при введенні.

  Залишки препарату слід викинути. 

  Побічні реакції

  Зазвичай цефтриаксон переноситься добре. При його застосуванні можливі нижчезазначені побічні явища, які регресували спонтанно або після відміни препарату.

  Інфекції: поширені: мікоз статевих шляхів, вторинні грибкові інфекції та інфекції, спричинені резистентними мікроорганізмами.

  З боку системи крові та лімфатичної системи: еозинофілія, лейкопенія, гранулоцитопенія, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, збільшення протромбінового часу, підвищення рівня креатиніну в сироватці крові, розлади коагуляції. Дуже рідко спостерігалися випадки агранулоцитозу (< 500/мм3), переважно після застосування загальної дози 20 г чи більше. Під час тривалого лікування слід регулярно контролювати картину крові. Повідомлялося про незначне подовження протромбінового часу.

  З боку травного тракту: діарея; нудота; блювання; стоматит; глосит; панкреатит, що розвинувся, можливо, внаслідок обструкції жовчовивідних шляхів. Більшість із цих хворих мали фактори ризику застою у жовчовивідних шляхах, наприклад лікування в анамнезі, тяжкі захворювання та повністю парентеральне харчування. При цьому не можна виключати роль преципітатів у розвитку панкреатиту, що утворилися під дією цефтриаксону в жовчовивідних шляхах; дуже рідко поширені – псевдомембранозний ентероколіт.

  З боку гепатобіліарної системи: преципітати кальцієвої солі цефтриаксону у жовчному міхурі з відповідною симптоматикою у дітей, оборотний холелітіаз у дітей (вказані явища рідко спостерігались у дітей), збільшення рівня печінкових ферментів у сироватці крові (АСТ, АЛТ, лужної фосфатази).

  З боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, алергічний дерматит, свербіж, кропив’янка, набряки, екзантема, ексудативна мультиформна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

  З боку сечовидільної системи: олігурія, гематурія, глюкозурія, утворення конкрементів у нирках, головним чином у дітей віком від 3 років, які отримували великі добові дози препарату (≥ 80 мг/кг на добу) або кумулятивні дози понад 10 г, а також які мали додаткові фактори ризику (обмежене вживання рідини, постільний режим). Утворення конкрементів у нирках може мати безсимптомний перебіг або проявлятися клінічно, може спричинити ниркову недостатність, яка минає після припинення лікування цефтриаксоном.

  Загальні розлади: головний біль і запаморочення, гарячка, озноб, анафілактичні або анафілактоїдні реакції.

  У поодиноких випадках спостерігаються запальні реакції стінки вени. Їх можна уникнути, застосовуючи повільну ін’єкцію (2-4 хв).

  Внутрішньом’язова ін’єкція без застосування лідокаїну болюча.

  Взаємодія з кальцієм

  Цефтриаксон не можна призначати одночасно чи змішувати з кальцієвмісними розчинами, навіть при застосуванні окремих інфузійних систем. Описана невелика кількість летальних випадків внаслідок утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону у легенях та нирках новонароджених. У деяких випадках венозні доступи та час введення цефтриаксону та кальцієвмісних розчинів були різні.

  Були проведені 2 дослідження in vitro, у яких вивчалась взаємодія цефтриаксону та кальцію (одне дослідження із застосуванням плазми крові дорослих, інше – із застосуванням плазми крові з пуповини новонароджених). Цефтриаксон у концентрації до 1 мМ (у надлишку концентрації досягались in vivo після внутрішньовенного вливання протягом 30 хвилин 2 г цефтриаксону) застосовувалися у комбінації з кальцієм у концентрації до 12 мМ (48 мг/дл). Відновлення цефтриаксону з плазми крові зменшувалося при концентрації кальцію 6 мМ (24 мг/дл) чи вище у плазмі крові дорослих та 4 мМ (16 мг/дл) чи вище у плазмі крові новонароджених. Це може відображати утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону.

  Вплив на результати лабораторних аналізів

  У поодиноких випадках при лікуванні цефтриаксоном у хворих можуть відзначатися хибнопозитивні результати тесту Кумбса. Як і інші антибіотики, цефтриаксон може спричиняти хибнопозитивний результат проби на галактоземію. Хибнопозитивні результати можуть бути отримані і при визначенні глюкози в сечі, тому під час лікування цефтриаксоном глюкозурію, при необхідності, слід визначати лише ферментним методом.

  Передозування

  У разі передозування гемодіаліз чи перитонеальний діаліз не зменшать концентрації препарату. Специфічного антидоту не існує. Лікування передозування симптоматичне.

  Застосування у період вагітності або годування груддю

  Цефтриаксон проникає через плацентарний бар’єр.

  Безпека застосування цефтриаксону жінкам у період вагітності не вивчалась.

  У малих концентраціях цефтриаксон виділяється у грудне молоко, тому при застосуванні препарату годування груддю необхідно припинити.

  Діти

  Препарат застосовують дітям згідно з дозуванням, вказаним у розділі «Спосіб застосування та дози».

  Особливості застосування

  Як і при застосуванні інших цефалоспоринів, при застосуванні Алвобаку повідомлялося про випадки анафілактичних реакцій з летальними наслідками, навіть якщо у докладному анамнезі немає відповідних вказівок. При виникненні алергічних реакцій Алвобак слід одразу відмінити та призначити відповідне лікування.

  Цефтриаксон може збільшувати протромбіновий час. У зв’язку з цим при підозрі на дефіцит вітаміну К необхідно визначати протромбіновий час.

  На тлі застосування майже всіх антибактеріальних препаратів, у тому числі й цефтриаксону, можливе виникнення діареї, асоційованої з Clostridium difficile, від легкого ступеня тяжкості до коліту з летальним наслідком. Антибактеріальні препарати змінюють нормальну флору товстого кишечнику, що призводить до надмірного росту Clostridium difficile. Clostridium difficile продукує токсини А та В, які сприяють розвитку діареї, асоційованої з Clostridium difficile. Штами Clostridium difficile, які надмірно продукують токсини, спричиняють підвищену захворюваність та летальність, оскільки ці інфекції можуть бути резистентними до антимікробних засобів та потребувати колектомії. Діарею, асоційовану з Clostridium difficile, необхідно виключити у всіх пацієнтів під час застосування антибіотиків. Необхідно зібрати детальний медичний анамнез, оскільки діарея, асоційована з Clostridium difficile, може виникати протягом двох місяців після закінчення застосування антибактеріальних засобів.

  При підозрі чи підтвердженні діареї, асоційованої з Clostridium difficile, необхідно відмінити антибіотикотерапію, яка не впливає на Clostridium difficile. За клінічними показаннями слід призначити відповідну кількість рідини та електролітів, білкових добавок, антибіотикотерапію, до якої чутлива Clostridium difficile, та хірургічне обстеження.

  Протягом тривалого застосування цефтриаксону можливі труднощі у контролюванні нечутливих до препарату мікроорганізмів. У зв’язку з цим необхідний ретельний нагляд за пацієнтами. При виникненні суперінфекції необхідно вжити відповідних заходів.

  Після застосування цефтриаксону, зазвичай у дозах, що перевищують стандартні рекомендовані, при ультразвуковому дослідженні жовчного міхура можуть спостерігатися тіні, що помилково сприймаються за камені. Це преципітати кальцієвої солі цефтриаксону, що зникають після завершення чи припинення терапії цефтриаксоном. Подібні зміни рідко супроводжуються будь-якою симптоматикою. Але і в таких випадках рекомендується лише консервативне лікування. Якщо ці явища супроводжуються клінічною симптоматикою, то рішення про відміну препарату приймає лікар.

  У хворих, яким вводили цефтриаксон, описано поодинокі випадки панкреатиту, що розвинувся, можливо, внаслідок обструкції жовчовивідних шляхів. Більшість із цих хворих мали фактори ризику застою у жовчовивідних шляхах, наприклад, лікування в анамнезі, тяжкі захворювання та повністю парентеральне харчування. При цьому не можна виключати роль преципітатів у розвитку панкреатиту, що утворилися під дією цефтриаксону в жовчовивідних шляхах.

  Цефтриаксон може витісняти білірубін зі зв’язку з альбуміном сироватки крові. У зв’язку з цим застосування цефтриаксону новонародженим з гіпербілірубінемією протипоказане (див. розділ «Протипоказання»).

  Слід виявляти обережність при застосуванні цефтриаксону хворим із нирковою недостатністю, які одночасно отримують аміноглікозиди та діуретики.

  Цефтриаксон не можна змішувати чи призначати одночасно з кальцієвмісними розчинами, навіть при введенні препаратів через різні інфузійні системи. У новонароджених та недоношених дітей описані випадки виникнення преципітатів у легенях та нирках, які спричинили летальні наслідки при одночасному введенні цефтриаксону та препаратів кальцію. Про випадки виникнення внутрішньосудинних преципітатів після одночасного застосування цефтриаксону з внутрішньовенними кальцієвмісними розчинами також повідомлялося у пацієнтів інших вікових груп. У зв’язку з цим не можна застосовувати кальцієвмісні розчини для внутрішньовенного введення новонародженим та пацієнтам інших вікових груп щонайменше протягом 48 годин після введення останньої дози цефтриаксону (див. розділ «Протипоказання»).

  Про випадки виникнення внутрішньосудинних преципітатів після одночасного застосування цефтриаксону з внутрішньовенними кальцієвмісними розчинами також повідомлялося у пацієнтів інших вікових груп.

  Імуноопосередкована гемолітична анемія спостерігалась у пацієнтів, які отримували цефалоспорини, у тому числі цефтриаксон. Повідомлялося про випадки тяжкої гемолітичної анемії, у тому числі летальні, у пацієнтів дорослого віку та дітей. При розвитку анемії при застосуванні цефтриаксону необхідно виключити анемію, спричинену цефтриаксоном, та відмінити препарат до встановлення етіології анемії.

  Під час тривалого лікування слід регулярно контролювати картину крові.

  У поодиноких випадках при лікуванні цефтриаксоном у хворих можуть відмічатися хибнопозитивні результати тесту Кумбса. Як і інші антибіотики, цефтриаксон може спричиняти хибнопозитивний результат проби на галактоземію. Хибнопозитивні результати можуть бути отримані і при визначенні глюкози в сечі, тому під час лікування цефтриаксоном глюкозурію, при необхідності, слід визначати лише ферментним методом.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

  Немає даних про вплив цефтриаксону на швидкість реакції, але у зв’язку з можливістю виникнення запаморочення цефтриаксон може впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  Ні в якому разі не можна застосовувати цефтриаксон з кальцієвмісними розчинами (розчин Рінгера тощо). Кальцієвмісні розчини не слід призначати протягом 48 годин після останнього введення цефтриаксону.

  У новонароджених та недоношених дітей описані випадки виникнення преципітатів у легенях та нирках, які спричинили летальні наслідки при одночасному введенні цефтриаксону та препаратів кальцію.

  При одночасному застосуванні високих доз цефтриаксону і таких сильнодіючих діуретиків, як фуросемід, порушень функції нирок не спостерігалося. Немає вказівок на те, що цефтриаксон підвищує ниркову токсичність аміноглікозидів. Після прийому алкоголю одразу після прийому цефтриаксону не спостерігалося ефектів, схожих на дію дисульфіраму (тетураму).

  Цефтриаксон не містить N-метилтіотетразольну групу, яка б могла спричинити непереносимість етанолу, а також кровотечі, що властиво деяким іншим цефалоспоринам. Пробенецид не впливає на виведення цефтриаксону.

  In vitro був виявлений антагонізм між хлорамфеніколом та цефтриаксоном.

  Не можна використовувати розчинники, які містять кальцій, такі як розчин Рінгера чи розчин Гартмана, для розчинення цефтриаксону у флаконах чи для розведення відновленого розчину для внутрішньовенного введення у зв’язку з вірогідністю утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону. Виникнення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону також можливе при змішуванні цефтриаксону з розчинами, які містять кальцій, в одній інфузійній системі для внутрішньовенного введення. Цефтриаксон не можна вводити внутрішньовенно одночасно з розчинами, які містять кальцій, у тому числі з тривалими інфузіями, які містять кальцій, наприклад, при парентеральному харчуванні (див. «Спосіб застосування та дози»). Дослідження in vitro показали, що у немовлят підвищений ризик утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону.

  Згідно з літературними даними, цефтриаксон несумісний з амзакрином, ванкоміцином, флуконазолом та аміноглікозидами.

  Бактеріостатичні засоби можуть впливати на бактерицидну дію цефалоспоринів.

  Цефтриаксон може зменшувати ефективність гормональних пероральних контрацептивів. У зв’язку з цим рекомендується застосовувати додаткові (негормональні) методи контрацепції під час лікування та протягом 1 місяця після лікування.

  Немає повідомлень про взаємодію між цефтриаксоном та продуктами для перорального прийому, які містять кальцій, та взаємодію між цефтриаксоном при внутрішньом’язовій ін’єкції і продуктами, які містять кальцій (внутрішньовенно чи перорально).

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка. Цефтриаксон – парентеральний цефалоспориновий антибіотик III покоління з пролонгованою дією.

  Бактерицидна активність цефтриаксону зумовлена пригніченням синтезу клітинних мембран. Цефтриаксон активний in vitro відносно більшості грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Цефтриаксон характеризується дуже великою стійкістю до більшості b-лактамаз (як пеніциліназ, так і цефалоспориназ) грампозитивних і грамнегативних бактерій. Цефтриаксон активний щодо нижчезазначених мікроорганізмів in vitro і при клінічних інфекціях (див. «Показання»).

  Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus (метициліночутливий), коагулазонегативні стафілококи, Streptococcus pyogenes (β-гемолітичний, групи А), Streptococcus agalactiae (β-гемолітичний, групи В), β-гемолітичні стрептококи (окрім групи А та В), Streptococcus viridans, Streptococcus pneumoniae.

  Примітка. Стійкі до метициліну Staphylococcus spp. резистентні до цефалоспоринів, у тому числі до цефтриаксону. Також Enterococcus faecalis, Enterococcus faecium та Listeria monocytogenes виявляють стійкість до цефтриаксону.

  Грамнегативні аероби: Acinetobacter lwoffi, Acinetobacter anitratus (головним чином A. baumanii)*, Aeromonas hydrophila, Alcaligenes faecalis, Alcaligenes odorans, алкагеноподібні бактерії, Borrelia burgdorferi, Capnocytophaga spp., Citrobacter diversus (у тому числі C. amalonaticus), Citrobacter freundii*, Escherichia coli, Enterobacter aerogenes*, Enterobacter cloacae*, Enterobacter spp. (інші)*, Haemophilus ducreyi, Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Hafnia alvei, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae**, Moraxella catarrhalis (раніше називалися Branhamella catarrhalis), Moraxella osloensis, Moraxella spp. (інші), Morganella morganii, Neisseria gonorrhoea, Neisseria meningitidis, Pasteurella multocida, Plesiomonas shigelloides, Proteus mirabilis, Proteus penneri*, Proteus vulgaris*, Pseudomonas fluorescens*, Pseudomonas spp. (інші)*, Providentia rettgeri*, Providentia spp. (інші), Salmonella typhi, Salmonella spp. (нетифоїдні), Serratia marcescens*, Serratia spp. (інші)*, Shigella spp., Vibrio spp., Yersinia enterocolitica, Yersinia spp. (інші).

  * Деякі ізоляти цих видів стійкі до цефтриаксону, головним чином унаслідок утворення β-лактамаз, що кодуються хромосомами;

  ** деякі ізоляти цих видів стійкі до цефтриаксону внаслідок утворення низки плазмідо-опосередкованих β-лактамаз.

  Примітка. Багато зі штамів вищезазначених мікроорганізмів, які мають множинну стійкість до таких антибіотиків, як амінопеніциліни та уреїдопеніциліни, цефалоспорини першого та другого покоління, аміноглікозиди, є чутливими до цефтриаксону. Treponema pallidum чутлива до цефтриаксону in vitro і в дослідах на тваринах. Клінічні випробування показують, що цефтриаксон ефективний для лікування первинного і вторинного сифілісу, за винятком клінічних штамів P. аеruginosa, стійких до цефтриаксону.

  Анаероби: Bacteroides spp. (чутливі до жовчі)*, Clostridium spp. (крім C. difficile), Fusobacterium nucleatum, Fusobacterium spp. (інші), Gaffkia anaerobica (раніше називалися Peptococcus), Peptostreptococcus spp.

  * Деякі ізоляти цих видів стійкі до цефтриаксону внаслідок утворення β-лактамаз.

  Примітка. Багато зі штамів Bacteroides spp., які продукують b-лактамази (зокрема  B. fragilis), стійкі до цефтриаксону. Стійкий Clostridium difficile.

  Чутливість до цефтриаксону можна визначати методом дисків або методом серійних розведень на агарі або бульйоні, використовуючи стандартну методику, подібну до тієї, яку рекомендує Національний комітет клінічних лабораторних стандартів (НККЛС). Для цефтриаксону НККЛС встановив такі критерії оцінки результатів випробувань:

    Чутливі Помірно чутливі Стійкі Метод розведень Інгібуюча концентрація, мг/л   8     16-32   64 Метод дисків (диск з 30 мкг цефтриаксону) Діаметр зони затримки росту, мм   21   20-14   13

  Для визначення чутливості мікроорганізмів слід використовувати диски з цефтриаксоном, оскільки дослідження in vitro показали, що цефтриаксон активний відносно окремих штамів, які стійкі при використанні дисків, призначених для всієї групи цефалоспоринів.

  Замість стандартів НККЛС для визначення чутливості мікроорганізмів можна використовувати й інші добре стандартизовані нормативи, наприклад DIN та ICS, що дають можливість адекватно оцінити рівень чутливості.

  Фармакокінетика. Фармакокінетика цефртиаксону має нелінійний характер. Всі основні фармакокінетичні параметри, що базуються на загальних концентраціях препарату, за винятком періоду напіввиведення, залежать від дози.

  Цефтриаксон відрізняється тривалим часом напіввиведення, який у здорових дорослих становить приблизно 8 годин. Максимальна концентрація у плазмі крові після одноразового внутрішньом’язового введення 1 г препарату становить 81 мг/л та досягається за 2-3 години після введення. Концентрація у плазмі крові після внутрішньовенного введення дорівнює такій після внутрішньом’язового введення. Це означає, що біодоступність цефтриаксону після внутрішньом’язового введення становить 100 %. Після внутрішньовенного введення цефтриаксон швидко проникає у тканинну рідину, де протягом більш ніж 24 годин підтримуються бактерицидні концентрації щодо чутливих мікроорганізмів більш ніж у 60 тканинах та рідинах (у тому числі легенях, серці, жовчовивідних шляхах, печінці, мигдаликах, середньому вусі та слизовій носа, кістках, а також спинномозковій, плевральній та синовіальній рідинах, у секреті простати).

  Виведення.

  Період напіввиведення цефтриаксону у здорових дорослих становить приблизно 8 годин. Загальний плазмовий кліренс цефтриаксону дорівнює 10-22 мл/хв. Нирковий кліренс дорівнює 5-12 мл/хв. У немовлят у перші 8 днів життя, а також в осіб віком понад 75 років період напіввиведення в середньому у 2-3 рази більший, ніж у дорослих молодого віку. У дорослих 50-60 % цефтриаксону виводиться у незміненому вигляді нирками і 40-50 % – з жовчю. Кишкова флора перетворює цефтриаксон у неактивні метаболіти. У новонароджених нирками виводиться приблизно 70 % дози. У хворих із нирковою або печінковою недостатністю фармакокінетика цефтриаксону змінюється незначною мірою, відзначається лише незначне збільшення періоду напіввиведення. Якщо порушена лише функція нирок, збільшується виведення з жовчю, якщо порушена функція печінки, збільшується виведення нирками.

  Зв’язування з білками.

  Цефтриаксон оборотно зв’язується з альбуміном, причому ступінь зв’язування зменшується зі зростанням концентрації, наприклад знижується з 95 % при концентрації у плазмі крові менше 100 мг/л до 85 % при концентрації 300 мг/л. Завдяки нижчій концентрації альбуміну у тканинній рідині частка вільного цефтриаксону в ній вища, ніж у плазмі крові.

  Проникнення у цереброспінальну рідину.

  У дітей, у тому числі новонароджених, цефтриаксон проникає у запалені мозкові оболонки. Максимальна концентрація у спинномозковій рідині досягається приблизно через 4 години після внутрішньовенного введення та становить у середньому 18 мг/л. Концентрація цефтриаксону у цереброспінальній рідині при бактеріальному менінгіті становить 17 % від концентрації у плазмі крові, що майже в 4 рази перевищує концентрацію при асептичному менінгіті. Через 24 години після внутрішньовенного введення цефтриаксону у дозі 50-100 мг/кг маси тіла у цереброспінальній рідині спостерігаються концентрації цефтриаксону, які перевищують 1,4 мг/л. У дорослих хворих з менінгітом після введення дози 50 мг/кг маси тіла через 2-24 години досягаються такі концентрації цефтриаксону у цереброспінальній рідині, які в багато разів перевищують мінімальні інгібуючі концентрації для найрозповсюдженіших збудників менінгіту.

  Цефтриаксон проникає крізь плацентарний бар’єр та у малих концентраціях – у грудне молоко.

  Метаболізм

  Цефтриаксон не піддається системному метаболізму, а пе

  Обратите внимание, что инструкция по применению Алвобак упрощенная версия сайта www.aptekaplus.com.ua. Перед приобретением и использованием препарата Вы должны проконсультироваться с лечащим врачом!

 • Аналоги Алвобак по действующему веществу «Цефтриаксон»

  Производитель: Sance Laboratories (Индия) Sance Laboratories (Индия)
  13774грн Купить В наличии
  Производитель: M. Biotech Ltd. (Великобритания) M. Biotech Ltd. (Великобритания)
  16780грн Купить В наличии
  Производитель: Ananta Medicare (Великобритания) Ananta Medicare (Великобритания)
  4867грн Купить В наличии
  Производитель: Ananta Medicare (Великобритания) Ananta Medicare (Великобритания)
  2789грн Купить В наличии
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  1097грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  2336грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  1651грн Купить В наличии
  Производитель: Chephasaar (Германия) Chephasaar (Германия)
  1670грн Купить В наличии
  Производитель: Abryl Formulations (Индия) Abryl Formulations (Индия)
  12935грн Купить В наличии
  Производитель: AAR Pharma (Великобритания) AAR Pharma (Великобритания)
  11992грн Купить В наличии
  Производитель: Ananta Medicare (Великобритания) Ananta Medicare (Великобритания)
  10984грн Купить В наличии
  Производитель: Ananta Medicare (Великобритания) Ananta Medicare (Великобритания)
  17837грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  41545грн Купить В наличии
  Производитель: Vita Sun (Великобритания) Vita Sun (Великобритания)
  1058грн Купить В наличии
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  1830грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  9266грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  88081грн Купить В наличии
  Производитель: Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев) Борщаговский ХФЗ (Украина, Киев)
  5287грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  11321грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  90947грн Купить В наличии
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  7963грн Купить В наличии
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  14180грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  888грн Купить В наличии
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  2100грн Купить В наличии
  Производитель: Лекхим-Харьков (Украина, Харьков) Лекхим-Харьков (Украина, Харьков)
  1823грн Купить В наличии
  Производитель: Стелекс (Украина, Киев) Стелекс (Украина, Киев)
  9679грн Купить В наличии
  Производитель: Mili Healthcare (Великобритания) Mili Healthcare (Великобритания)
  10999грн Купить В наличии
  Производитель: M. Biotech Ltd. (Великобритания) M. Biotech Ltd. (Великобритания)
  9794грн
  Производитель: M. Biotech Ltd. (Великобритания) M. Biotech Ltd. (Великобритания)
  17258грн
  Производитель: AAR Pharma (Великобритания) AAR Pharma (Великобритания)
  111357грн
  Производитель: ICN Yugoslavia (Югославия) ICN Yugoslavia (Югославия)
  750грн
  Производитель: Roche (Швейцария) Roche (Швейцария)
  1250грн
  Производитель: Аспект (Украина, Киев) Аспект (Украина, Киев)
  1250грн
  Производитель: АША Формулейшнс (Украина, Киев) АША Формулейшнс (Украина, Киев)
  86381грн
  Производитель: M. Biotech Ltd. (Великобритания) M. Biotech Ltd. (Великобритания)
  8658грн
  Производитель: M. Biotech Ltd. (Великобритания) M. Biotech Ltd. (Великобритания)
  14241грн
  Производитель: Астрафарм (Украина, Вишневое) Астрафарм (Украина, Вишневое)
  150грн
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  1334грн
  Производитель: Киевмедпрепарат (Украина, Киев) Киевмедпрепарат (Украина, Киев)
  400грн
  Производитель: Balkanpharma-Razgrad (Болгария) Balkanpharma-Razgrad (Болгария)
  500грн
  Производитель: Лубныфарм (Украина, Лубны) Лубныфарм (Украина, Лубны)
  450грн
  Производитель: Борисовский ЗМП (Беларусь, Борисов) Борисовский ЗМП (Беларусь, Борисов)
  14250грн
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  1249875грн
  Производитель: Дарница (Украина, Киев) Дарница (Украина, Киев)
  2250грн

  Информация о полных аналогах Алвобак (полное совпадение состава действующих веществ, их дозировки и формы выпуска), аналогах в других формах выпуска (совпадение состава действующих веществ и их дозировки), сходных терапевтических эффектах (препараты входящие в одну классификационную группу АТС/ATX) предоставлена с ознакомительной целью и не должна быть использована как руководство к самолечению!

 • Отзывы покупателей о Алвобак

  Добавить отзыв о АлвобакДобавьте свой отзыв

  Оставляя отзыв о товаре Алвобак опишите основные преимущества, просто и лаконично охарактеризуйте главные недостатки и общее впечатление от использования товара. Будем благодарны за Ваше мнение о Алвобак и о качестве обслуживания в «Аптеке Плюс».